Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуаційу Хмельницькій області інформує

eye

204

Загальні новини

img

 

Дії Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуаційу Хмельницькій області у разі визнання їхніх працівників винними у вчиненні корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією

 

За статистикою Національного агентства з питань запобігання корупції перші чотири місяці 2020 року реєстр корупціонерів поповнився прізвищами 83 держслужбовця. З них 17 вчинили злочини і мають бути звільнені. Ще 66-вчинили адміністративні правопорушення. Однак більшість з них не були притягнуті до дисциплінарної відповідальності, оскільки спливли строки притягнення.

За роз'ясненнями НАЗК Головне управління, у разі визнання його працівників винними у вчиненні корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією, відповідно до чинногозаконодавства маєзвільнити протягом трьох днівпісля отримання рішення суду, якщо:

  • суд позбавив його права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю;

  • обвинувальний вирок суду визнає держслужбовця винним у вчиненні умисного – в тому числі корупційного – злочину.

Якщо ж суд не застосував до такої особи покарання чи не позбавив права обіймати певні посади чи здійснювати певну діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, державний орган має розпочати щодо нього дисциплінарне провадження. Підставами для провадження можуть бути:

  • ухвала про звільнення службовця від кримінальної відповідальності через закінчення строків давності;

  • постанова про адміністративне правопорушення ухвалена без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю;

  • постанова про закриття справи з нереабілітуючих підстав (у зв’язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення, малозначністю правопорушення).

Варто зазначити, що відповідно до Кодексу служби цивільного захисту контракт припиняється (розривається), а особи начальницького складу звільняються із служби цивільного захисту також у зв’язку з набранням законної сили судовим рішенням, відповідно до якого особу притягнуто до відповідальності за адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією.

Однак, з метою недопущення притягнення особового складу до корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією працівниками сектору з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління у своїй діяльності всебічно надаються консультації та роз'яснення, проводяться круглі столи щодо доведення до особового складу інформації з питань запобігання порушень Закону України “Про запобігання корупції”.

 

Назад до розділу

Контактна інформація

0 (3856) 3-01-68 derazhniarda@ukr.net icon

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

60,00%

10,00%

20,00%

10,00%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію