Відбулось чергове засідання колегії РДА

eye

154

Загальні новини

img

31 липня 2020 року відбулося чергове закрите засідання колегії райдержадміністрації., провела його Людмила Давидович – заступник голови Деражнянської РДА.

Доповіла з цього питання начальник управління соціального захисту населення Тетяна Кравченко. Як повідомила посадовиця програму зайнятості населення Деражнянського району на період до 2020 року затверджено рішенням сесії Деражнянської районної ради сьомого скликання 18 травня 2018 року № 22-24/2018.

Програма складається з 3-х розділів:

І Основні підсумки виконання Програми зайнятості населення Деражнянського району за попередній період.

ІІ Основні тенденції соціально – економічного розвитку регіону та розвитку регіонального ринку праці.

ІІІ. Напрями та заходи щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення до 2020 року.

Виконання Програми зайнятості населення базується на соціально – економічному розвитку району та проведення заходів по підтримці підприємств, які сприяють поліпшенню соціально – економічної ситуації.

Структурними підрозділами райдержадміністрації щомісячно здійснюється аналіз стану і тенденції соціально - економічного розвитку та моніторингу результатів діяльності райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування та центральних органів виконавчої влади. Реалізовуються заходи щодо зміцнення законності, охорони прав і свобод громадян.

Станом на 01.07.2020 програма виконана на 79%, створено 79 робочих місця, при завданні створити 100 нових робочих місць.

Зареєстровано 8 найманих працівників у юридичних осіб та 71 у фізичних осіб – підприємців.

За видами економічної діяльності:

Сільське господарство – 5 (при завдані 2),

постачання електроенергії, газу, пари та кондиційного повітря – 2 (при завдані 2),

оптова та роздрібна торгівля – 33 (завдання – 2),

транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність – 1 (завдання – 1),

охоронна здоров’я та надання соціальної допомоги – 1 (завдання 2),

надання інших видів послуг - 21 (завдання – 41),

тимчасове розміщення й організація харчування – 11 (завдання - 10),

інформація та телекомунікації – 5 (завдання – 1).

Разом з тим спостерігалася ліквідація робочих місць. Протягом 4 місяців 2020 року ліквідовано – 48 (у фізичних осіб, у юридичних осіб - 37). Співвідношення створених робочих місць до ліквідованих склало 60,7% (79 створених до 48 ліквідованих).

На території Гатнянської сільської ради заплановано будівництво фотовольтаїчної сонячної електростанції потужністю 19,2 МВт. Тут зможуть працевлаштуватись до 14 осіб.

Вовковинецькою селищною радою заключено договір оренди земельної ділянки з ТОВ «Енержіксгруп-Україна» для будівництва сонячної електростанції на її території потужністю 40,2 МВт на даному об’єкті зможуть працювати близько 20 осіб.

В межах промислової території міста розміщено завод по виробництву харчових продуктів; потужності міні-заводу незначні – 500 тон/рік, проте підприємством - Деражнянське хлібоприймальне підприємство, розглядається перспектива розширення виробництва в майбутньому.

Рішенням сесії районної ради сьомого скликання від 22 березня 2019 року № 4-31/2019 року затверджено «Програму розвитку малого і середнього підприємництва Деражнянського району на 2019-2020 роки», якою заплановано виділення коштів з районного бюджету для підтримки суб’єктів господарювання на часткове відшкодування з районного бюджету відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього підприємництва для реалізації інвестиційних проектів: 2019р. – 100,0 тис. грн., 2020р.- 100,0 тис. гривень.

На теренах району відроджується садівництво, цією вигідною справою, на науковій основі займаються фермерські господарства: «Пролісок», «Гута –К», «Родинне яблучко», «Батьків сад», «Щедрий сад», «Стахміч», а фермерське господарство «Мендрик А.О.» отримало статус елітного господарства по вирощуванню саджанців плодових дерев.

Станом на 01.07.2020 року за оперативними моніторинговими даними заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах кола статистичного спостереження у Деражнянському районі відсутня.

За результатами моніторингових даних рівень заробітної плати по підприємствах та організаціях, що ввійшли до кола звітуючих по Деражнянському районі за травень місяць становить 9270 грн.

У сільському господарстві рівень заробітної плати за травень становив 13180 грн., у промисловості рівень заробітної плати становив 7371 грн.

Відповідно Порядку використання коштів обласного бюджету за напрямом «Часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання (включаючи приватний сектор), розпочато Департаментом агропромислового розвитку Хмельницької облдержадміністрації прийом документів на часткову компенсацію придбаних власниками особистих селянських господарств у поточному році установок індивідуального доїння (з району 15 осіб подали документи на обласну конкурсну комісію).

Розвивається сучасна інфраструктура та удосконалюється організація торгівлі, підвищується якість торговельного обслуговування населення.

  • січень – червень 2020 року до центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні звернулось 420 незайнятих трудовою діяльністю осіб, що на 59,7 % більше ніж у відповідному періоді 2019 року. гальна чисельність незайнятого населення, яке скористалось послугами районної служби зайнятості, з урахуванням зареєстрованих на початок року склала 710 осіб, що на 37% більше ніж у відповідному періоді 2019 року. Станом на 01.07.2020 року на обліку перебуває 440 безробітних, із них отримують допомогу по безробіттю 383 особи.
  • заходами активної політики сприяння зайнятості є працевлаштування на вільні та новостворені робочі місця, організація тимчасових і громадських робіт, професійне навчання та перенавчання незайнятого населення. У січні – червні 2020 року охоплено активними заходами сприяння зайнятості населення 258 осіб, що складає 36,3% від зареєстрованих у службі зайнятості.

А саме:

- працевлаштовано 175 осіб, із них 167 безробітних. Рівень працевлаштування склав 20,7 відсотка.

- з метою підвищення конкурентоспроможності населення на ринку праці, служба зайнятості велику увагу приділяє професійній підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації незайнятого населення. Протягом звітного періоду проходили навчання 40 безробітних (це 5,6 % до кількості безробітних) за 5 професіями і спеціальностями. На замовлення роботодавців навчалося 39 безробітних. Після закінчення навчання 97,5% безробітних були працевлаштовані за набутою професією.

Суттєвим фактором підтримки безробітних в період пошуку постійного місця роботи є організація оплачуваних та тимчасових робіт. За січень-червень 2020 року на цих роботах працювало 43 безробітних .

Протягом звітного періоду 2020 року роботодавцям району надано всього 607 послуг (з питань підбору претендентів на вакантні робочі місця, вивчення поточної та перспективної потреби підприємств у кадрах), в тому числі шляхом відвідувань підприємств протягом звітного періоду - 58послуг.

Протягом І півріччя 2020 року проведено 2 семінари для роботодавців району, а також 1 «Круглий стіл» (з питань організації та проведення профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю в 2020 році).

Одним з напрямків стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць передбачена щомісячна компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування при працевлаштуванні з числа безробітних на нові робочі місця строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості, так протягом звітного періоду 2020 року даною послугою скористалися 4 роботодавці з виплатою компенсації на 4 особи. У березні-червні 2020 року звернулося 23 роботодавці для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

Всі послуги службою зайнятості надаються відповідно до Єдиної технології надання соціальних послуг населенню та роботодавцям, протягом звітного періоду районною службою зайнятості надано 1535 профорієнтаційних послуг для незайнятих та зайнятих громадян.

Профорієнтаційні послуги отримали 403 незайнятих особи, що складає 80,5 % від загальної чисельності незайнятих громадян, які перебували на обліку в центрі зайнятості (453 особи).

Проведення семінарів з незайнятим населенням є найважливішим елементом концепції самодопомоги, спрямованої на активізацію власних зусиль клієнтів служби зайнятості та посилення їх відповідальності щодо влаштування свого життя. Протягом звітного періоду 2020 року районною службою зайнятості проведено 34 інформаційних семінари (семінари з загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці, орієнтації на підприємницьку діяльність ”Як розпочати свій бізнес”, ”Оволодій ситуацією”, з основ організації сільського туризму, орієнтації на тимчасові та громадські роботи, гендерних питань та інші) та 21 тематичних семінари (з техніки пошуку роботи, започаткування власного бізнесу, презентації актуальних професій, запобігання нелегальній трудовій міграції та торгівлі людьми, зайнятості жінок, молоді тощо). Крім того активно проводилася профорієнтаційна робота з молоддю, у звітному періоді 2020 року проведено 8 заходів, у яких взяло участь 113 учнів (профорієнтаційні семінари для учнівської молоді, дні відкритих дверей, виїзні заходи для молоді,).

Деражнянською районною службою зайнятості протягом І півріччя 2020 року здійснювалася системна інформаційно-роз’яснювальна робота з питань профорієнтації населення через засоби масової інформації, районну студію телебачення, Веб-портал державної служби зайнятості, а також під час проведення засідання круглого столу, семінарів інших групових заходів.

Вживаються заходи щодо сприяння легалізації тіньової зайнятості населення, недопущення виплати заробітної плати в “конвертах”. В районі діє районна робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.

За пропозиціями робочої групи протягом січня - червня 2020 року здійснено обстеження 24 суб’єктів господарювання. За результатами обстеження виявлено 18 нелегально працюючих осіб та 1 особу не зареєстровану як суб’єкт підприємницької діяльності. За результатами вжитих заходів зареєстровано 18 трудових договорів між фізичними особами та найманими працівниками та 1 фізична особа підприємець.

Протягом 2020 проведено 3 засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення в районі (заслухано 9 керівників підприємств, установ, організації) на яких розглядалися питання щодо забезпечення виконання мінімальних гарантій в оплаті праці для найманих працівників згідно вимог чинного законодавства та легалізації «тіньової» зайнятості населення району. За результатами проведеної роботи зберігається тенденція до підвищення рівня заробітної плати. Так, з початку року підвищено рівень середньої заробітної плати у 5 суб’єктів підприємницької діяльності, що використовують працю найманих працівників.

По закінченню колегії було прийнято проект розпорядження та надіслано їх виконавцям.

Назад до розділу

Контактна інформація

0 (3856) 3-01-68 derazhniarda@ukr.net icon

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

60,00%

10,00%

20,00%

10,00%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію