Понеділок, 27.01.2020, 12:56
Головна| RSS
УкраїнськаРосійськаАнглійська Німецька

Каталог новин
Новини РДА
Агропромисловий комплекс
Відділ економіки інформує
Фізкультура і спорт
Відділ з питань ЦЗ населення, ЖКГ та будівництва
Деражнянський районний сектор ГУДСНС України в Хмельницькій області
Відділ культури, національностей та релігій
Запобігання корупції
Оголошення РДА
Інформація про район
Управління соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації
Деражнянське відділення Красилівської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області
Громадська рада
Деражнянщина туристична
Летичівське об’єднане управління Пенсійного фонду України
Паспорти бюджетних програм
Архівний відділ райдержадміністрації
Центр пробації
Обговорення
Служба у справах дітей Деражнянської РДА
Протидія домашньому насильству
Деражнянська ЦРЛ та ЦПМСД
Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Відділ містобудування, архітектури та будівництва

Інші новини
Вакантні посади

Вакантні посади

Вакантні посади категорій Б,В

(детальніше)

Пошук на сайті
Календар
«  Грудень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Законодавство

Головна » 2019 » Грудень » 23 » Здійснення соціальної роботи Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Підпишіться на стрічку наших новин RSS та будьте в курсі всіх останіх подій !
12:45
Здійснення соціальної роботи Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молодіЗдійснення соціальної роботи Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді


Директор Деражнянського РЦСССДМ Галина Березюк, на засіданні колегії, донесла до відома усіх присутніх, що Деражнянський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей, та молоді є юридичною особою. За організаційно-правовою формою за КОПФГ є комунальною установою.
Згідно затвердженого штатного розпису, Деражнянський РЦСССДМ налічує 8 штатних одиниць.
Фактично працює 6 осіб. Вакантні 2 посади працівників. Оплата праці здійснюється на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери.
Пріоритетом у роботі центру є якість, вчасність та повнота надання соціальних послуг уразливим категоріям населення. Для забезпечення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах, потребують сторонньої допомоги, їх раннього виявлення та вчасного надання підтримки, функціонують 4 спеціалізованих формування:
- спеціалізоване формування «Служба соціальної підтримки сімей»;
- спеціалізоване формування “Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи»;
- спеціалізоване формування «Служба соціального супроводу неповнолітніх та молоді, які повертається з місць позбавлення волі та засуджених до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі»;
- спеціалізоване формування «Школа відповідального батьківства»
та 1 консультаційний пункт:
- консультаційний пункт при пологовому відділенні Деражнянської ЦРЛ.
Основна увага приділяється тим, хто не може забезпечити себе самостійно: особам та сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, наслідки яких вони не можуть подолати за допомогою власних засобів та можливостей, шляхом підтримки членів сімей та попередження виникнення нових складних життєвих обставин, створенню умов для подальшого самостійного розв’язання життєвих проблем.
В ході економічного і соціального реформування виникає ряд несприятливих факторів, які негативно впливають на становище сімей. Тому намітилася стійка тенденція до збільшення числа сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Робота із вказаною категорією отримувачів послуг здійснюється в рамках діяльності спеціалізованого формування «Служба соціальної підтримки сімей» відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 року № 895 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах», від 21 листопада 2013 року № 896 «Про затвердження Порядку виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб)», наказу Міністерства соціальної політики України від 31.03.16 № 318 «Про затвердження державного стандарту соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах».
З метою забезпечення раннього виявлення, ведення обліку та соціального супроводу сімей та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, протягом 2019 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено оцінки потреб у 160 сім’ях, в яких виховується 374 дитини, та 36 оцінок потреб особи.
За результатами яких, взято на облік 45 нововиявлених сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, в яких виховується 87 дітей, та 22 особи. Знято з обліку 45 сімей, в яких виховується 82 дитини, та 12 осіб.
Всього на обліку Деражнянського РЦСССДМ перебуває 191 сім’я, в якій виховується 450 дітей, та 37 осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах. З них:
- у зв’язку із жорстоким поводженням та домашнім насильством – 57 сімей, в т. ч. у 6 сім’ях насильство відносно дітей;
- внутрішньо переміщені сім'ї – 2 сім’ї;
- сім'ї, які постраждали від збройних конфліктів – 5 сімей;
- у зв’язку із зловживанням алкоголю – 25 сімей;
- сім'ї, члени яких перебувають/перебували у конфлікті з законом – 8 сімей, в т. ч., в 3 сім’ях діти засуджені без позбавлення волі;
- у зв’язку із інвалідністю – 12 сімей;
- у зв’язку із сирітством - 1 сім’я;
- у зв’язку із низьким виховним потенціалом – 81 сім’я.
З них, у 46 сім’ях існує загроза соціального сирітства.
Відповідно до висновку про здатність сім’ї забезпечувати потреби дитини, приймається рішення про подальшу роботу з сім’єю:
- надання послуг без оформлення соціального супроводу за карткою обліку роботи із сім’єю:
- взяття під соціальний супровід;
- завершення справи;
- направлення до іншого суб’єкта.
За результатами розгляду звернень та інформації про складні життєві обставини сімей з дітьми, оперативного реагування на випадки насильства в сім’ях, оцінки потреб дитини та її сім’ї, питання доцільності здійснення соціального супроводу сімей виноситься на засідання районної координаційної ради з питань сім'ї, гендерної політики, демографічної ситуації та протидії торгівлі людьми. Де детально аналізуються проблеми кожної сім’ї та визначається участь кожного суб’єкта соціальної роботи з сім’ями, відповідно до функцій у подоланні її складних життєвих обставин.
Соціальний супровід є формою підтримки та передбачає надання конкретній особі чи сім’ї комплексу соціальних послуг з метою подолання життєвих труднощів, мінімізації негативних наслідків чи навіть повного розв’язання проблем.
Соціальним супроводом протягом звітного періоду охоплено 57 сімей, в яких виховується 130 дітей та 1 особу, які перебувають у складних життєвих обставинах.
З них, складні життєві обставини пов’язані:
- у 2 сім’ях - із алкогольної залежністю;
- у 8 сім’ях - із проблемами, пов’язаними із конфліктом з законом, в. т. ч., 3 сім’ї, в яких діти засуджені без позбавлення волі;
- у 26 сім’ях існує проблема насильства, в т. ч. насильство відносно дітей у 6 сім’ях;
- в 21 сім’і – низький виховний потенціал.
З них, протягом звітного періоду, взято під соціальний супровід 39 сімей, в яких виховується 89 дітей.
Припинено здійснення соціального супроводу 35 сімей, в яких виховується 83 дитини. З них: у зв’язку із досягнення позитивного результату - 35 сімей (з мінімізацією складних життєвих обставин - 17 сімей, подоланням - 18 сімей.
Протягом звітного періоду соціальними послугами охоплено 610 сімей, в яких виховується 869 дітей. За результатами послуг:
- у 154 сім’ях підвищено виховний потенціал, в т. ч., у 92 сім’ях – сформовано навички догляду за дитиною;
- у 119 сім’ях сформовано навички ведення домашнього господарства, в т. ч., навички дотримання належних санітарно-гігієнічних умов проживання;
- у 24 сім’ях знижено рівень вживання алкоголю;
- 20 сім’ям надано допомогу у працевлаштуванні;
- 10 сім’ям надано допомогу у влаштуванні дітей в дитячі садочки та навчальні заклади;
- 12 сім’ям надано допомогу у отриманні лікування;
- члени 57 сімей, які перебувають під соціальним супроводом, пройшли профілактичні медичні огляди, в т. ч., проконтрольовано дотримання графіка вакцинації дітей;
- у 10 сім’ях виправлено протиправну поведінку їх членів;
- 82 сім’ям надано допомогу з питань отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
- 8 сім’ям надано допомогу щодо збору документів для отримання посвідчення багатодітної сім’ї;
- 4 сім’ям надано допомогу у складанні позовних заяв;
- 9 сім’ям надано допомогу у виготовленні документів, що посвідчують особу, в т. ч. реєстрації новонародженої дитини;
- у 42 сім’ях сформовано навички раціонального використання сімейного бюджету;
- з метою попередження раннього соціального сирітства, 2 сім’ї влаштовано в «Хмельницький обласний соціальний центр матері та дитини»;
- 1 особу, яка мала проблеми, пов’язані із залежністю від алкогольних та психотропних речовин, влаштовано в Хмельницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації;
- 1 особу, яка постраждала від домашнього насильства, влаштовано в Хмельницький обласний центр соціально-психологічної допомоги;
- за сприяння спонсорів, недержавних організацій і волонтерів та в рамках проведення благодійних акцій: «Великодній кошик», «Готуємо дітей до школи», «Кожен здатен на диво», допомоги різного виду отримали:
- 14 сімей у вигляді продуктових наборів;
- 20 дітей отримали подарункові сертифікати на придбання канцтоварів;
- 18 дітей отримали шкільні рюкзаки та ранці;
- 1 дитина отримала набір першокласника (одяг, взуття, канцприладдя);
- 60 сімей отримали гуманітарну допомогу у вигляді речей, які були у вжитку;
- 79 дітям з інвалідністю надано подарунки до Дня інваліда;
- 19 дітей отримали подарунки до Дня Святого Миколая, Нового року та Різдва.
Протягом звітного періоду соціальним супроводженням охоплено 3 прийомних сім’ї, в яких виховувалося 7 дітей (2 дітей-сиріт та 5 дітей, позбавлених батьківської опіки та піклування).
З метою формування відповідального батьківства, попередження домашнього насильства, психолого-педагогічної підтримки, сприяння працевлаштуванню, оформлення державних допомог, пенсій, відновлення документів, оздоровлення дітей, членам сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, надано 20445 індивідуальних послуг 873 отримувачам та проведено 465 групових заходів, якими охоплено 4890 отримувачів послуг.
Деражнянський РЦСССДМ вживає заходів щодо популяризації нових форм сімейного виховання дітей, а саме популяризації створення патронатних сімей. З цього питання проведено 5 групових заходів, якими охоплено 61 особу. Виготовлено інформаційний буклет. Інформацію щодо умов створення патронатних сімей висвітлено у ЗМІ.
Спеціалізованим формуванням «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи», з метою попередження негативних явищ в молодіжному середовищі, правопорушень та соціально небезпечних хвороб, протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми, проведено 40 групових заходів, якими охоплено 3631 отримувача послуг. В. т. ч. акції:
- «Червону стрічку носять небайдужі»;
- флешмоб «Скажемо СНІДу - Ні»;
- «Скажи палінню — Ні»;
- «30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми»;
- «Знати, щоб жити»
Спеціалізованим формуванням «Служба соціального супроводу неповнолітніх та молоді, які повертається з місць позбавлення волі та засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі», яке функціонує при Деражнянському районному секторі філії Державної установи «Центр пробації», з метою соціальної адаптації та попередження повторного скоєння злочинів надано 1630 індивідуальних послуг 27 отримувачам послуг та проведено 36 групових заходів, якими охоплено 436 отримувачів послуг.
Соціальним супроводом охоплено 3 сім’ї, в яких неповнолітні діти, та 5 сімей, в яких батьки (100%), перебувають у конфлікті із законом.
Спільно з центром пробації проводилися заходи з метою організації змістовного дозвілля вказаної категорії осіб (ігротеки, екскурсії). Залучалися різні профільні фахівці для надання соціальних послуг (юристи, психологи).
Налагоджено тісну співпрацю з установами виконання покарань щодо підготовки засуджених осіб до звільнення з місць позбавлення волі та їх подальшої соціальної реабілітації.
При Вовковинецькій гімназії функціонує спеціалізоване формуванням «Школа відповідального батьківства», метою діяльності якого є забезпечення соціально-психологічної підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки та піклування; їх соціальної та психологічної адаптації, підготовки до самостійного життя та реінтеграції у сімейне оточення. З метою підготовки дитини, яка проживає у закладі, до самостійного життя шляхом розвитку її фізичного, духовного та інтелектуального потенціалу, впевненості у власних силах, формування культурних і моральних цінностей, підписано 2 договори про наставництво стосовно 2 дітей, які виховуються в інтернатному закладі.
На обліку центру перебуває 36 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 1 особу вказаної категорії охоплено соціальним супроводом.
З метою попередження відмов від новонароджених дітей та реінтеграції дітей в сімейне оточення при пологовому відділенні Деражнянської ЦРЛ функціонує консультаційний пункт центру. В рамках його діяльності надано 168 індивідуальних послуг 45 отримувачам послуг та проведено 36 групових заходів щодо формування навичок відповідального батьківства, якими охоплено 172 отримувача послуг.
З метою розширення можливостей для доступу населення до соціальних послуг, роботу Деражнянського РЦСССДМ протягом 2019 року було висвітлено у 1 статті обласної газети «Подільські вісті», 12 статтях районної газети «Вісник Деражнянщини»; у 37 повідомленнях на веб-сайті Деражнянської РДА та 46 повідомленнях на веб-сайті Хмельницького ОЦСССДМ. Створено сторінку у соціальній мережі facebook. Проведено 56 піар-заходів. Виготовлено та розповсюджено 12 видів буклетів у кількості 6500 штук.
З метою здійснення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, відповідно до укладених угод, Деражнянським РЦСССДМ налагоджено тісну співпрацю з державними та недержавними закладами, установами та організаціями:
- органи місцевого самоврядування;
- службою у справах дітей Деражнянської РДА;
- відділ освіти, управління соціального захисту населення Деражнянської РДА;
- КП «Деражнянська центральна районна лікарня Хмельницької області»;
- КП «Деражнянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Хмельницької області»;
- Деражнянське відділення поліції Летичівського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області;
- Деражнянський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області;
- Деражнянський районний сектор Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Хмельницькій області;
- Деражнянський районний відділ з питань цивільного захисту населення та житлово-комунального господарства;
- районні та обласні громадські та релігійні організації.
Категорія: Новини РДА | Переглядів: 31
>

Основне меню сайта РДА

Пошта
Логін:
Пароль:

(це що)

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наша кнопка


Якщо наш сайт, корисний для Вас, то можете розмістити наш банер у себе на сайті

Кнопка - Деражнянська РДА


Вверх CY-PR.com Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Карта сайту
Деражянська РДА© 2020 Зробити безкоштовний сайт з uCoz