Середа, 26.02.2020, 06:05
Головна| RSS
УкраїнськаРосійськаАнглійська Німецька

Каталог новин
Новини РДА
Агропромисловий комплекс
Відділ економіки інформує
Фізкультура і спорт
Відділ з питань ЦЗ населення, ЖКГ та будівництва
Деражнянський районний сектор ГУДСНС України в Хмельницькій області
Відділ культури, національностей та релігій
Запобігання корупції
Оголошення РДА
Інформація про район
Управління соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації
Деражнянське відділення Красилівської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області
Громадська рада
Деражнянщина туристична
Летичівське об’єднане управління Пенсійного фонду України
Паспорти бюджетних програм
Архівний відділ райдержадміністрації
Центр пробації
Обговорення
Служба у справах дітей Деражнянської РДА
Протидія домашньому насильству
Деражнянська ЦРЛ та ЦПМСД
Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Відділ містобудування, архітектури та будівництва

Інші новини
Вакантні посади

Вакантні посади

Вакантні посади категорій Б,В

(детальніше)

Пошук на сайті
Календар
«  Лютий 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728
Законодавство

Головна » 2017 » Лютий » 24 » Виконання положень Комплексної програми забезпечення містобудівною документацією населених пунктів Деражнянського району на 2012-2016 р
Підпишіться на стрічку наших новин RSS та будьте в курсі всіх останіх подій !
09:36
Виконання положень Комплексної програми забезпечення містобудівною документацією населених пунктів Деражнянського району на 2012-2016 р

Комплексна програма забезпечення містобудівною документацією населених пунктів Деражнянського району на 2012-2016 роки затверджена рішенням 11 сесії районної ради від 30.12.2011 року №7-11/2011 (далі – Програма).
Відповідно до пунктів Програми, в 2013 році райдержадміністрацією було відпрацьовано механізм залучення вільних залишків балансів сільських та селищних рад на розроблення топографічної основи території району з подальшим виготовленням Схеми планування району (далі-Схема).
В березні 2014 року укладено договір на оновлення топооснови території району. Загальна вартість робіт – 75 тис. гривень, розробник ТОВ «КАРТОГРАФІЯ+» м.Київ. Роботи виконані згідно графіку і в жовтні того ж року адміністрація отримала комплект цифрової векторної карти масштабом 1:25000 для розробки Схеми. В травні 2016 року було укладено договір № 16054 з ДП «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД» на виконання проектних робіт по розробці Схеми планування території Деражнянського району Хмельницької області (далі - Схема). Загальна вартість проектних робіт становить – 241,253 тис.гривень.
Станом на 01.01.2017 року, згідно календарного графіку виконання робіт по Схемі, розробником напрацьовано Анотований звіт щодо Комплексної оцінки території, стратегії розвитку території до схеми планування та власне Схему функціонального зонування території Деражнянського району М 1: 25000. Загальна сума використаних коштів становить – 205,062 тис.гривень. На даному етапі триває збір вихідних даних до розділу ІТЗ (інженерно-технічні заходи) і демографічних показників по окремим сільським радам району. Робота по проектуванню продовжується згідно календарного плану, кошти передбачені на весь комплекс робіт. Водночас, проблемними залишаються питання оперативного надання даних органами місцевого самоврядування, установами та організаціями. На численні запити адміністрації та відділу інформація надходить зі значним порушенням термінів, в неповному обсязі, або без необхідних додатків. Зазначене негативно впливає на терміни виконання робіт, спричиняє внесення змін до розроблених рішень і т.і..
Справи по розробці містобудівної документації по населеним пунктам району виглядають наступним чином.
Деражнянською міською радою впродовж 2012-2014 років виконано ряд заходів по розробці Генерального плану міста (далі-Генплан). Розробник НДІПМ «ДІПРОМІСТО» ім.Ю.Білоконя м.Київ, загальна вартість робіт 147,096 тис. гривень. Генплан затверджений рішенням сесії Деражнянської міської ради №2 від 03.08.2015 року.
Наступним кроком міської ради стала розробка Плану зонування (далі - Зонінг). Розробник містобудівної документації - НДІПМ «ДІПРОМІСТО» ім.Ю.Білоконя м.Київ, загальна вартість робіт 69,750 тис. гривень. План зонування м.Деражня Хмельницької області, затверджений рішенням сесії Деражнянської міської ради№1 від 22.04.2016 року.
Варто відмітити, що згідно переліку історичних населених пунктів, а також відповідно до норм розробки містобудівної документації, Деражнянською міською радою розроблено такий вид документу, як Історико-архітектурний опорний план, який є обов’язковим додатком Генплану. Загальна вартість робіт - 99,906 тис. гривень, розробник - НДІ Пам’ятко-охоронних досліджень м.Київ. Дана документація пройшла слухання і затвердження вченої ради інституту.
На жаль після ухвалення закону «Про регулювання містобудівної діяльності» ситуація щодо розробки документів просторового планування в сільських територіях суттєво змінилась і виглядає, не в кращий бік. Стан забезпечення мiстобудiвною документацiєю сільських населених пунктів та територій в районі залишається достатньо складним. При нормативному розрахунковому терміні мiстобудiвної документацiї 20-25 років переважна більшість її розроблена понад 30 років тому, тобто морально застаріла та потребує оновлення або нового розроблення. Станом на 01.01.2017 року з 59 сільських населених пунктів лише 44 мають генеральні плани, розрахункові терміни реалізації яких завершилися, а у 15 населених пунктах (так звані „неперспективні”) генплани раніше взагалі не розроблялися.
На сьогодні термінового розроблення потребують генеральні плани: смт.Вовковинці, смт.Лозове, с.Копачівка, с.Галузинці, с.Шпичинці, с.Теперівка, с.Богданівці, с.Нижнє, с.Кальня. с.Радівці та інші.
Починаючи з ІІ кварталу 2016 року в 47-ми із 59-ти сіл району, а також в 2 селищах міського типу (включно із вище переліченими) ведуться роботи по оновленню топографічної основи їх територій, що прогнозує розробку їх генеральних планів в першій половині 2017 році. До оновлення топооснов залучені такі організації, як ТОВ «Кайлас-К» м.Хмельницький і Подільське Державне підприємство геодезії, картографії та кадастру м.Вінниця. Загальна сума коштів передбачених сільськими радами на топографію становить понад 2.0 млн. гривень.
На етапі затвердження перебуває генеральний план с.Коржівці, обговорення проектних рішень якого відбулося на засіданні містобудівної ради при відділі містобудування та архітектури облдержадміністрації 2 лютого 2017 року. Розробник проектної документації - Рівненська філія ДП Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст “Діпромісто” ім. Ю. М. Білоконя (м.Рівне), вартість робіт - 42,3 тис. гривень.
На стадії розробки генеральних планів перебувають населені пункти: Лозівської селищної, Маниковецької, Шпичинецької і Яськовецької сільських рад (6 н.п.). Загальна сума коштів передбачених зазначеними селищною і сільськими радами на розробку генеральних планів становить майже 400 тис. гривень.
Адміністрацією проводиться постійна робота з керівниками органів місцевого самоврядування щодо потреби розробки містобудівної документації на місцях (топооснова і генеральні плани селищних та сільських населених пунктів). Впродовж минулого року відділом двічі виносилось на розгляд колегій райдержадміністрації питання необхідності пришвидшення розробки містобудівної документації на місцях, було організовано зустрічі голів селищних та сільських рад з організаціями-розробниками видів містобудівної документації.
Слід нагадати, що в зв’язку із закінченням строку відтермінування з 2013 року по 2015 рік дії частин 3 та 4 статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», вже з 1 січня 2015 року було запроваджено заборони, які унеможливлюють зміну цільового використання та передачу земельних ділянок із земель державної та комунальної власності у користування або власність у разі відсутності плану зонування або детального плану території на місцях. Зазначена норма діючого законодавства покликана стимулювати розвиток населених пунктів шляхом раціонального використання ресурсів та встановлення відповідного режиму забудови територій і населених пунктів.
Зважаючи на вищевикладене, а також беручи до уваги те, що станом на 01.02.2017 року основна мета і завдання Комплексної програми – забезпечення населених пунктів та територій Деражнянського району містобудівною документацією, залишаються не виконаними, слід розглянути можливість продовження дії програми до 2020 року.


Начальник відділу М.Юзва
Категорія: Відділ містобудування, архітектури та будівництва | Переглядів: 529
>

Основне меню сайта РДА

Пошта
Логін:
Пароль:

(це що)

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наша кнопка


Якщо наш сайт, корисний для Вас, то можете розмістити наш банер у себе на сайті

Кнопка - Деражнянська РДА


Вверх CY-PR.com Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Карта сайту
Деражянська РДА© 2020 Зробити безкоштовний сайт з uCoz