Середа, 14.11.2018, 11:24
Головна| RSS
УкраїнськаРосійськаАнглійська Німецька

Каталог новин
Новини РДА
Агропромисловий комплекс
Відділ економіки інформує
Фізкультура і спорт
Відділ з питань ЦЗ населення, ЖКГ та будівництва
Деражнянський районний сектор ГУДСНС України в Хмельницькій області
Відділ культури, національностей та релігій
Запобігання корупції
Оголошення РДА
Інформація про район
Управління соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації
Деражнянське відділення Красилівської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області
Громадська рада
Деражнянщина туристична
Летичівське об’єднане управління Пенсійного фонду України
Архівний відділ райдержадміністрації
Обговорення
Служба у справах дітей Деражнянської РДА
Деражнянська ЦРЛ та ЦПМСД
Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Відділ містобудування, архітектури та будівництва

Інші новини
Вакантні посади

Вакантні посади

Вакантні посади категорій Б,В

(детальніше)

Пошук на сайті
Календар
«  Листопад 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Законодавство

Головна » Деражнянщина туристична
_
На території с. Слобідка Шелехівська з давніх-давен б’є джерело, вода якого має цілющі та лікувальні властивості. В народі її називають «Святою криничкою».
Про виникнення «Святої кринички» серед місцевого населення існує декілька легенд. Одна з них розповідає, що на свято Іллі (2 серпня) над селом по небу мчала вогняна колісниця, на якій їхав пророк Ілля. Він кинув плащ і на тому місці, де той плащ впав, завирувало джерело з чудодійною силою. Вода мала гарний смак і лікувальні властивості. Люди з найвіддаленіших куточків Поділля почали приїжджати до джерела, аби попити тієї диво-води. Згодом пан, на землі якого билося джерело, засипав криничку, оскільки приїжджі люди толочили його посіви. Але через деякий час джерело знову пробило собі хід. І дотепер на цьому місці б’ється доброякісне джерельце.
Існують й інші легенди виникнення джерела. Які з них близькі до істини – сказати важко. Але сам факт існування кринички та її духовно-цілюще значення у давнину підтверджується й архівними джерелами.
Загальна площа Кринички становить 6,9 га. На теперішній час ділянка являє собою джерело і прилегле болото, розташоване в улоговині підковоподібної форми, серед сільгоспугідь. Болото, що прилягає до джерела і становить з ним один гідрологічний комплекс, в основному
Категорія: Деражнянщина туристична | Переглядів: 10 | Добавив: admin | Дата: 09.11.2018

_
Садибний будинок Новицьких, 1911 року, розташований на східній околиці с. Слобідки-Шелехівської. Складається з садибного будинку, колишнього флігелю для прислуги, паркової території.
На початку XX ст. поміщик Новицький був одним із найбільших землевласників села. У його володінні знаходилося 314 десятин землі, ставок, ґуральня (в 1917 році була зруйнована революційно налаштованими селянами).
Як розповідають місцеві легенди, один із синів Новицького, який навчався у столиці, закохався у селянську дівчину. Батько, аби син не одружився на бідній селянці, найняв вбивцю. Той підсипав дівчині у їжу отруту, від чого вона й померла. За такий вчинок юнак прокляв батька і більше ніколи в Слобідку- Шелехівську не повертався.
Категорія: Деражнянщина туристична | Переглядів: 12 | Добавив: admin | Дата: 07.11.2018

_
Особняк Раціборовського розташований у м. Деражня по вул. Подільська, 1. Відноситься до пам’ятки архітектури місцевого значення.
У грудні 1779 року Деражню та навколишні села придбав відомий банкір П.Ф. Теппер, який вже наступного року на південній околиці містечка розпочав будівництво двоповерхового палацу та закладання парку. Будівля була накрита гладким двоспадовим дахом. Середню частину фронтону представляв п'ятигранний ризаліт, увінчаний невеличкою вежею. Через парк протікала річка.
В 1799 році Теппери збанкрутували, а їх володіння змінили кількох господарів. За переказами, в стінах палацу були заховані рештки чудової колекції порцеляни сімейства Мошинських — власників Деражні у 1820–1844 роках.
У 1844 році Деражню (а з нею і будівлю особняка) викупив Станіслав Раціборовський. Віктор Фадеєвич Раціборовський був останнім власником Деражні. Таким чином, палац, що побудував Теппер, став власністю Раціборовських а його первинний вигляд зафіксував відомий художник Наполеон Орда ще у 60-70-х роках ХІХ ст.
Категорія: Деражнянщина туристична | Переглядів: 11 | Добавив: admin | Дата: 05.11.2018

_
Маєток Косельського розміщений у центрі села Маниківці та побудований на початку ХІХ століття. Маєток виконаний у романському стилі, має прямокутну форму та три башти – дві шестикутні з північного боку та прямокутну з півдня. Колись башти прикрашали дахи з шпилями і флюгерами (їх ліквідували у 1970-х роках). Але і зараз, після численних ремонтів і перебудов (у 2002 році внесли останні зміни), будинок вражає своєю оригінальністю. Тут немає одного парадного входу, а є чотири рівноцінні, з кожного входу на другий поверх ведуть спіральні сходи.
В окремих кімнатах зберігся ще перший паркет, а у коридорі старовинна, як на той час, плитка. Дуже цікавими є підвальні приміщення, де колись була кухня, комори, в’язниця.
У 20-ті роки в панському приміщенні розміщувався сільськогосподарський технікум, машино тракторна станція, місцевий клуб на 200
Категорія: Деражнянщина туристична | Переглядів: 19 | Добавив: admin | Дата: 31.10.2018

_
Подібного садибного будинку, який зберігся у Божиківцях, більше на Поділлі не знайдеш. Зведений у відкритій червоній цеглі, просторий, з аркадою галерей, він зачаровує одразу. Всю цю красу оточує парк, серед дерев якого видніється флігель для прислуги та господарська будівля.
Садиба побудована у 1901 році дворянином Здиславом Вацлавовичем Колонна-Чесновським. Хоча Колонна-Чесновський був вихідцем із Франції, але його прізвище поєднує два старовинних роди - італійський Колонна та польський Чесновський, нащадком яких він був.
Поміщик хазяйнував одразу на трьох фільварках, у Божиківцях володів 1121 десятинами землі, тримав ґуральню, млин, цегельню, кузню, стайню. За спогадами старожилів, поміщик добре ставився до своїх людей. По закінченні жнив він влаштовував велике свято, на обід запрошував всіх, хто працював на поміщицькій землі. А людей в Божиківцях тоді жило чимало - понад 1300. Пан Колонна-Чесновський мав трьох синів та сподівався їм залишити свій маєток.
Проте, революція 1917 року все перекроїла - поміщик із родиною виїхав до Польщі, а садибу націоналізували. В будинку розташувалась школа, у флігелі -дитячий садок, у господарській будівлі - сільський клуб. Ґуральню (побудована у 1909 році) перетворили на
Категорія: Деражнянщина туристична | Переглядів: 21 | Добавив: admin | Дата: 29.10.2018

_
На початку грудня 2001 року на станції Деражня Жмеринської дирекції залізничних перевезень відкрито музей Південно-Західної залізниці та Бориса Степановича Олійника. У його експозиції – розвиток залізничного транспорту від часу його зародження по сьогоднішній день.
Окрема експозиція присвячена трудовій діяльності Бориса Олійника, який 19 років очолював столичну магістраль. Борис Степанович народився в с. Божиківці Деражнянського району Хмельницької області.
Музей Південно-Західної залізниці та Бориса Олійника розташований у станційній будівлі ст. Деражня. Науково-допоміжний фонд цього закладу налічує понад 300 експонатів, а основний фонд – 430. Особисті урядові нагороди, речі, які належали Борису Степановичу, тут зберігаються із часу заснування музею. Поруч із раритетами – металевою гравюрою, погруддям, які подаровано його друзями, портрет, виконаний олівцем. Розповідати про музей, все одно що рухати вручну стрілки на старому експонаті — станційному годиннику зразка початку минулого віку.
Категорія: Деражнянщина туристична | Переглядів: 23 | Добавив: admin | Дата: 25.10.2018

_
Музей історії села Копачівка був створений у 2010 році за сприяння заслуженого працівника сільського господарства, директора СТОВ ім. Шевченка Шаповалова С.В. Старожитності та документальні матеріали зносили всі селяни, а оформлювали експозицію художник Яків Павлович та співробітники Хмельницького обласного краєзнавчого музею Сергій Єсюнін та Василь Будяй.
Копачівський музей має аж сім залів. Такого не побачиш в жодному сільському музеї області. Серед тисячі предметів старовини – археологічні знахідки, монети, предмети етнографії та побуту, зброя, нагороди, зразки техніки, фотографії, документи.
Ще одна родзинка музею – він єдиний в області, де ґрунтовно висвітлена «біла пляма» подільської історії ХІХ століття – тема військових поселень. Разом з тим, музей створений на перспективу – в ньому ще є достатньо місця для нових експонатів.
Нині село Копачівка може пишатися не лише тим, що має найкращий благоустрій та найефективніше господарство у районі, а ще й – найбільший в Хмельницькій області сільський музей.
Категорія: Деражнянщина туристична | Переглядів: 28 | Добавив: admin | Дата: 25.10.2018

_
Урочисте відкриття відновленого музею відбулося 21 травня 2012 року. Реекспозиція районного історичного музею здійснювалась за проектом художника-дизайнера Я.М. Павловича, члена Національної Спілки художників України. Над оформленням також працювали працівники Хмельницького обласного краєзнавчого музею С.М. Єсюнін та В.Г. Будяй.
Кімната, в якій розміщується експозиція, розділена на чотири зали за допомогою перегородок: вони не суцільні, без дверей, не примикають до стелі, створюючи цим самим враження польоту у часі і просторі. Кожен зал включає кілька історичних періодів.
У першому залі висвітлюється історія краю від найдавніших часів (8 тис. років тому) до кінця XVIII ст. Окрасою цього залу є куточок етнографії, де представлені прядки, бительня, вироби з полотна – одяг, рядна, рушники та ткацький верстат з напіввитканим рядном, який, здається, майстриня зупинила лише на хвильку…
Друга зала віддзеркалює події ХІХ-ХХ ст. А це – драматичні події селянських повстань, Української національної революції 1917-1921
Категорія: Деражнянщина туристична | Переглядів: 27 | Добавив: admin | Дата: 22.10.2018

_
У подільському селі Слобідка-Шелехівська Деражнянського району Хмельницької області знаходиться музей всесвітньо відомого поета Анни Ахматової. Музей було відкрито в 1989 році до 100-річчя з дня народження Анни Ахматової. Розташовано музей в колишньому маєтку її тітки Анни Еразмівни Вакар.

Відвідувачі музею мають можливість якнайглибше познайомитися з творчістю поета Анни Ахматової. Видання її творів початку і середини XX ст., архівні документи, рідкісні фотографії, особисті речі, твори її сучасників допоможуть відвідувачам відчути атмосферу, в якій доводилося жити і творити митцеві.
Анна Ахматова відвідувала Поділля в 1896, 1906, 1910, 1911, 1912, 1914 роках. Підтвердження знаходимо в записах її щоденника, віршах.
Будинок літературно-меморіального музею А. Ахматової розташований на північному схилі пагорба майже на околиці села Слобідка-Шелехівська. Музей розташований в одноповерховому будинку з верандою та широкими сходами, до яких веде алея зі столітніх каштанів.
Категорія: Деражнянщина туристична | Переглядів: 32 | Добавив: admin | Дата: 22.10.2018

Основне меню сайта РДА

Пошта
Логін:
Пароль:

(це що)

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наша кнопка


Якщо наш сайт, корисний для Вас, то можете розмістити наш банер у себе на сайті

Кнопка - Деражнянська РДА


Вверх CY-PR.com Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Карта сайту
Деражянська РДА© 2018 Зробити безкоштовний сайт з uCoz