Субота, 07.12.2019, 09:43
Головна| RSS
УкраїнськаРосійськаАнглійська Німецька

Каталог новин
Новини РДА
Агропромисловий комплекс
Відділ економіки інформує
Фізкультура і спорт
Відділ з питань ЦЗ населення, ЖКГ та будівництва
Деражнянський районний сектор ГУДСНС України в Хмельницькій області
Відділ культури, національностей та релігій
Запобігання корупції
Оголошення РДА
Інформація про район
Управління соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації
Деражнянське відділення Красилівської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області
Громадська рада
Деражнянщина туристична
Летичівське об’єднане управління Пенсійного фонду України
Паспорти бюджетних програм
Архівний відділ райдержадміністрації
Центр пробації
Обговорення
Служба у справах дітей Деражнянської РДА
Протидія домашньому насильству
Деражнянська ЦРЛ та ЦПМСД
Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Відділ містобудування, архітектури та будівництва

Інші новини
Вакантні посади

Вакантні посади

Вакантні посади категорій Б,В

(детальніше)

Пошук на сайті
Календар
«  Квітень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Законодавство

Головна » 2013 » Квітень » 24 » Прес-релізи «Щодо обговорення проекту Закону України “Про обіг земель сільськогосподарського призначення”» та «Новий механізм проведення ...
Підпишіться на стрічку наших новин RSS та будьте в курсі всіх останіх подій !
13:21
Прес-релізи «Щодо обговорення проекту Закону України “Про обіг земель сільськогосподарського призначення”» та «Новий механізм проведення ...
Прес-релізи «Щодо обговорення проекту Закону України “Про обіг земель сільськогосподарського призначення”» та «Новий механізм проведення суцільної нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення відпрацьовується за участі науковців та громадськості»


Додаток 1
до листа від 16.04.2013
№ 10-06-10/______


ПРЕС-РЕЛІЗ

Щодо обговорення проекту Закону України “Про обіг
земель сільськогосподарського призначення”


12 квітня 2013 року відбулося засідання Науково-експертної ради при Держземагентстві України, на якому обговорено проект Закону України “Про обіг земель сільськогосподарського призначення”.
В обговоренні взяли участь провідні науковці у сфері земельних відносин, представники територіальних органів Держземагентства України.
Для широкого громадського обговорення проект Закону розміщено на офіційній сторінці Держземагентства України у мережі Інтернет у підрозділі “Проекти нормативно-правових документів” розділу “Земельне законодавство”.
Особливістю законопроекту є запровадження національної моделі обігу земель сільськогосподарського призначення, зорієнтованої на гармонізацію приватних, громадських та державних інтересів, посилення ролі держави як консолідатора земель та дієвого інструменту забезпечення стабільності і ефективності сільськогосподарського землекористування, стійкої соціально спрямованої політики в сфері земельних відносин, удосконалення інституту оренди сільськогосподарських земель та платності землекористування.
Основні положення, закріплені у законопроекті
Продавати землі сільськогосподарського призначення можуть всі, хто має їх у власності.
Покупцями земель сільськогосподарського призначення можуть бути держава, територіальні громади, Державний земельний банк та громадяни України.
До громадян України – покупців земельних ділянок сільськогосподарського призначення, встановлюються вимоги, такі як проживання у місцевості, на території якої продається земельна ділянка (рада, район), бажання, переважно власним або сімейним трудом, вести на земельній ділянці самостійне товарне сільгоспвиробництво, наявність досвіду роботи у сільському господарстві чи ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що дозволить уникнути концентрації земельної власності в руках осіб, що не займаються та не мають наміру займатися сільськогосподарською діяльністю.
Орендарям земельних ділянок – сільськогосподарським товаровиробникам на законодавчому рівні гарантується непорушність існуючих орендних відносин при запровадженні обігу земель сільськогосподарського призначення та надається можливість вільно купувати чи обмінюватись правами оренди на земельні ділянки.
Запровадження публічного механізму купівлі – продажу сільськогосподарських земель приватної власності, забезпечення інформаційної прозорості усіх ринкових операцій із цими землями. Усі зареєстровані дані щодо попиту та пропозицій, продавців та покупців земельних ділянок відображатимуться на публічній карті єдиного Інтернет ресурсу.
Здійснення у безготівковий спосіб операцій з купівлі-продажу земельних ділянок приватної власності.
Надання переважного права на придбання земельних ділянок приватної власності державі, територіальній громаді, Державному земельному банку протягом першого періоду експозиції, а протягом другого періоду експозиції – переважне право на придбання земельної ділянки надається її орендарю та власникам суміжних ділянок.
Встановлення мінімального строку оренди для земель сільськогосподарського призначення державної власності – 7 років.
Забезпечення доступу економічно активних представників середнього класу на селі до землі як основного засобу виробництва, упередження монополізації земель через обмеження 100 гектарами загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що може набуватись у приватну власність однією особою, крім набуття таких земельних ділянок у спадщину за законом.
Площа земель сільськогосподарського призначення, що може перебувати в оренді, не обмежується. Упередження монополізації орендних відносин регулюватиметься Законом України “Про захист економічної конкуренції”.
Запровадження регресивної шкали державного мита за посвідчення угод, за якими відбувається перехід прав на земельні ділянки (від 100 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки – у разі відчуження у перший рік, до 10 відсотків – у разі відчуження у десятий) для упередження спекулятивних операцій із землею.
Встановлення 10-річної заборони на зміну цільового призначення земельних ділянок сільськогосподарського призначення, розташованих за межами населених пунктів, крім відчуження земельних ділянок для суспільних потреб та з мотивів суспільної необхідності відповідно до закону, для уникнення урбанізації сільськогосподарських земель.
Встановлення Кабінетом Міністрів України мінімальних розмірів земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які не підлягають поділу, крім випадків їх приєднання до інших суміжних земельних ділянок в процесі консолідації земель.
Удосконалення платності сільськогосподарського землекористування для забезпечення сталого розвитку сільських громад шляхом: встановлення ставки податку за один гектар орних 1 % від їх нормативної грошової оцінки; законодавчого закріплення мінімальної ставки орендної плати за орні землі на рівні 3 % від їх нормативної грошової оцінки; запровадження прогресивної шкали плати за сільськогосподарські угіддя в залежності від часу, протягом якого вони не використовуються за цільовим призначенням (за сільськогосподарські угіддя, які понад два календарних роки не використовуються за цільовим призначенням, податок справлятиметься із застосуванням коефіцієнта 1,5, який, у разі подальшого невикористання за цільовим призначенням, щороку збільшуватиметься на 20 відсотків); введення 1 % збору від нормативної грошової оцінки земельної ділянки на розвиток інфраструктури територій населених пунктів сільських (селищних) рад.
Забезпечення державної підтримки новостворених суб’єктів господарської діяльності (фермерських господарств, сімейних господарств та інших приватних форм господарювання в аграрній сфері) через надання в оренду земельних ділянок на пільгових умовах – за земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 500 га, надані громадянам України для ведення самостійного товарного сільськогосподарського виробництва, розмір орендної плати у першій рік господарювання не перевищуватиме розміру земельного податку.
Поступовий перехід земель від “неефективних власників” до держави (через її доступ до нерозподілених земель колективної власності, відумерлої спадщини, земель, які не можуть ефективно використовуватись їх власниками, та земель, від яких добровільно відмовились або виставили на продаж їх власники).
Встановлення Кабінетом Міністрів України мінімального рівня зайнятості населення на одиницю площі з урахуванням природно – кліматичних зон і сформованої структури розселення.

Додаток 2
до листа від 16.04.2013
№ 10-06-10/______


[c]ПРЕС-РЕЛІЗ

Новий механізм проведення суцільної нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення відпрацьовується за участі науковців та громадськості
[/c]

12 квітня 2013 року відбулося засідання Науково-експертної ради при Держземагентстві України на якому обговорено проект наказу Мінагрополітики «Про затвердження Порядку нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів)».
В обговоренні взяли участь провідні науковці у сфері земельних відносин та оцінки земель, представники територіальних органів Держземагентства України та суб’єкти господарювання, що безпосередньо здійснюють розробку технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Реалізація розглянутого проекту наказу дозволить привести механізм визначення нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення у відповідність до Закону України «Про оцінку земель» в частині затвердження нормативів рентного доходу та надасть можливість проведення суцільної нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.
Водночас положення проекту Порядку дозволять уникнути таких головних недоліків старого методичного підходу як проведення значної кількості проектно-вишукувальних і адміністративних процедур пов’язаних зі складанням, експертизою та затвердженням районною радою технічної документації з нормативної грошової оцінки для кожної земельної ділянки та нечіткої процедури визначення коефіцієнту, який враховує функціональне використання земельної ділянки (Кф).
При обговоренні науковцями були висловлені зауваження щодо підходів до визначення рентного доходу різних категорій земель в сучасних економічних умовах та порядку визначення та застосування коефіцієнтів, що враховують місце розташування земельної ділянки по відношенню до населеного пункту та вид використання земельної ділянки. Запропоновано розглянути також можливість щодо спрощення розрахунків коефіцієнтів, що враховують типи лісорослинних умов.
За результатами обговорення прийнято рішення щодо необхідності доопрацювання проекту Порядку з урахування висловлених зауважень та його повторного розгляду на засіданні Науково-експертної ради при Держземагентстві України.
Категорія: Обговорення | Переглядів: 692
>

Основне меню сайта РДА

Пошта
Логін:
Пароль:

(це що)

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наша кнопка


Якщо наш сайт, корисний для Вас, то можете розмістити наш банер у себе на сайті

Кнопка - Деражнянська РДА


Вверх CY-PR.com Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Карта сайту
Деражянська РДА© 2019 Зробити безкоштовний сайт з uCoz