Пятниця, 16.11.2018, 16:19
Головна| RSS
УкраїнськаРосійськаАнглійська Німецька

Каталог новин
Новини РДА
Агропромисловий комплекс
Відділ економіки інформує
Фізкультура і спорт
Відділ з питань ЦЗ населення, ЖКГ та будівництва
Деражнянський районний сектор ГУДСНС України в Хмельницькій області
Відділ культури, національностей та релігій
Запобігання корупції
Оголошення РДА
Інформація про район
Управління соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації
Деражнянське відділення Красилівської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області
Громадська рада
Деражнянщина туристична
Летичівське об’єднане управління Пенсійного фонду України
Архівний відділ райдержадміністрації
Обговорення
Служба у справах дітей Деражнянської РДА
Деражнянська ЦРЛ та ЦПМСД
Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Відділ містобудування, архітектури та будівництва

Інші новини
Вакантні посади

Вакантні посади

Вакантні посади категорій Б,В

(детальніше)

Пошук на сайті
Календар
«  Січень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Законодавство

Головна » 2017 » Січень » 20 » Організація медоглядів працівників у 2017 р.
Підпишіться на стрічку наших новин RSS та будьте в курсі всіх останіх подій !
10:37
Організація медоглядів працівників у 2017 р.

У статті 17 Закону України «Про охорону праці» зазначено, що для певних категорій працівників, зокрема, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими та небезпечними умовами праці, або таких, де є потреба в професійному доборі, роботодавець або уповноважений ним орган зобов’язаний забезпечити фінансування та організацію проведення попереднього (під час прийняття на роботу) та періодичного (протягом трудової діяльності) медичних оглядів.

До 2016 р. категорії працівників, які підлягали медичним оглядам, визначали органи Держсанепідемслужби України. На сьогодні ці функції передано Державній службі з питань праці.

В зв'язку із змінами наводимо процедуру проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників .

Відповідно до Наказу МОЗ України «Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій» № 246 від 21.05.2007р. процедура організації попереднього (періодичного) медичних оглядів виглядає наступним чином:

Роботодавець надає до Управління Держпраці у Хмельницькій області області заяву щодо визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду , до заяви додається штатний розклад або список працівників за професіями (з печаткою та підписом керівника, лабораторні дослідження умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на робочих місцях працівників відповідно до гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості і напруженості трудового процесу.

Лікар з гігієни праці Управління Держпраці у Хмельницькій області за участю представника первинної профспілкової організації або уповноваженої працівниками особи визначають категорії працівників та складає Акт визначення категорії працівників, які підлягають періодичному (попередньому) медичному огляду .

Роботодавець протягом одного місяця складає поіменні списки працівників, які підлягають періодичному (попередньому) медичному огляду та погоджує у територіальному органі Держпраці, та направляє по 1 примірнику : підприємству, лікувально-профілактичному закладу, який здійснюватиме медичний огляд працівників даного підприємства, робочому органу виконавчої дирекції Фонду , Держпраці.

На підставі списку працівників, які підлягають періодичним медоглядам, заклад охорони здоров’я складає план-графік їх проведення, погоджує його з роботодавцем і територіальним органом Держпраці.

У плані-графіку вказуються строки проведення медоглядів, лабораторні, функціональні та інші дослідження та лікарі, залучені до їх проведення. Медогляд лікарями проводиться тільки за наявності результатів зазначених досліджень. ЛПЗ протягом місяця після завершення медичних оглядів оформляє Заключний акт за результатами періодичного медичного огляду працівників у 6-ти примірниках.

Роботодавцем заключні акти погоджуються в територіальному органі Держпраці та направляються: ЛПЗ, роботодавцю, представнику профспілкової організації або уповноваженій працівниками особі, профпатологу (у випадку якщо серед обстежених працівників встановлено підозру на професійне захворювання), робочому органу виконавчої дирекції Фонду та Держпраці.

Працівник зобов’язаний проходити медичні огляди. Якщо працівник відмовляється проходити медичний огляд, роботодавець має право притягнути його до дисциплінарної відповідальності та зобов'язаний відсторонити від роботи без збереження заробітної плати.

За час проходження медичного огляду за працівниками зберігаються місце роботи (посада) і середній заробіток.

Страховий експерт з охорони праці
Категорія: Новини РДА | Переглядів: 774
>

Основне меню сайта РДА

Пошта
Логін:
Пароль:

(це що)

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наша кнопка


Якщо наш сайт, корисний для Вас, то можете розмістити наш банер у себе на сайті

Кнопка - Деражнянська РДА


Вверх CY-PR.com Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Карта сайту
Деражянська РДА© 2018 Зробити безкоштовний сайт з uCoz