Вівторок, 16.10.2018, 16:33
Головна| RSS
УкраїнськаРосійськаАнглійська Німецька

Каталог новин
Новини РДА
Агропромисловий комплекс
Відділ економіки інформує
Фізкультура і спорт
Відділ з питань ЦЗ населення, ЖКГ та будівництва
Деражнянський районний сектор ГУДСНС України в Хмельницькій області
Відділ культури, національностей та релігій
Запобігання корупції
Оголошення РДА
Інформація про район
Управління соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації
Деражнянське відділення Красилівської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області
Громадська рада
Летичівське об’єднане управління Пенсійного фонду України
Архівний відділ райдержадміністрації
Обговорення
Служба у справах дітей Деражнянської РДА
Деражнянська ЦРЛ та ЦПМСД
Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Відділ містобудування, архітектури та будівництва

Інші новини
Вакантні посади

Вакантні посади

Вакантні посади категорій Б,В

(детальніше)

Пошук на сайті
Календар
«  Жовтень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Законодавство

Головна » 2017 » Жовтень » 30 » На засіданні колегії розглянуто важливі земельні питання
Підпишіться на стрічку наших новин RSS та будьте в курсі всіх останіх подій !
13:31
На засіданні колегії розглянуто важливі земельні питання


27 жовтня під головуванням заступника голови адміністрації Олега Пилипчука відбулось розширене засідання колегії адміністрації, де одним із питань порядку денного було питання: «Про оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, які фактично використовуються без посвідчення у встановленому порядку прав на земельні відносини» - інформував Банделюк С.Л. – завідувач юридичного сектору райдержадміністрації.
В ході розгляду питання заступник голови адміністрації Олег Пилипчук зазначив, що земельна комісія, яка діє при райдержадміністрації прийняла рішення проводити засідання щотижнево. Окрім того Олег Пилипчук, попередив керівників органів місцевого самоврядування бути готовими приймати участь у засіданнях комісії будь якої миті, тому необхідно постійно моніторити ситуації з порушеннями, які виникають на території рад.
Додаток до розпорядження:Земельний кодекс України, ЗУ «Про землеустрій», ЗУ «Про реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визначають порядок оформлення права власності та права користування земельних ділянок.
Випадки, за яких використовуються землекористувачами земельні ділянки без належних документів є досить різними. Наприклад: не укладається, або не зареєстрований належним чином договір оренди; не поновлюється договір оренди; особі надано лише дозвіл на виготовлення детального плану території, проекту відведення, технічної документації, але вони не затверджені; в особи оформлена земельна ділянка лише під будівлею, але інша територія, земельна ділянка не оформлена та використовується та інше. Тому кожний випадок є індивідуальний.
На даний час, районна державна адміністрація відповідно до чинного законодавства України не здійснює повноважень щодо оформлення прав на земельні ділянки, які використовуються без правовстановлюючих документів. Однак, підняти питання та рекомендувати органам місцевого самоврядування, спільно з органами Держгеокадастру здійснювати активні дії в цьому напрямку, а в разі необхідності – нарахувати землекористувачам відповідні збитки до місцевих бюджетів.
Відповідно до чинного законодавства України, компетенцією щодо оформлення прав на земельні ділянки, наділені сільські, селищні, міські ради та ГУ Держгеокадастру в Хмельницькій області, його відділу в м. Деражня. Тому, з метою оформлення даних документів або надання детальної інформації щодо особливостей оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки потрібно звертатися до даних органів влади.
Слід зазначити, що відповідно до статті 125 Земельного кодексу України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Тобто за законодавством без належного оформлення права власності, права користування чи оренди, та їх державної реєстрації будь-яке використання землі можна вважати самовільним зайняттям земельної ділянки. Відповідно до Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», самовільне зайняття земельної ділянки - будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.
Сьогодні не ставиться питання, щоб відібрати земельні наділи, які використовуються громадянами, але впорядкувати земельні відносини шляхом оформлення правовстановлюючих документів на землю зобов’язаний кожен землекористувач.
На даний час, в основі ведення Державного земельного кадастру стоїть Національна кадастрова система, відповідно до якої земельні ділянки, які не пройшли державну реєстрацію, вважаються вільними і можуть бути надані іншим особам відповідно до Закону. Це перша особливість оформлення документів, в якій зацікавлений землекористувач.
Друга особливість оформлення полягає в тому, що згідно ст. 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Користування земельною ділянкою без правовстановлюючих документів позбавляє орендодавця права одержати дохід у вигляді орендної плати за землю, який він міг би отримувати, якби його право не було порушено. Таку правову позицію висловив Верховний Суд України при розгляді справи № 6-2588цс15.
За змістом статті 157 ЗК України відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам здійснюють органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, громадяни та юридичні особи, які використовують земельні ділянки.
Порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі і землекористувачам встановлюється Постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.1993 року №284.
Згідно даного Порядку власникам землі та землекористувачам відшкодовуються збитки, заподіяні, зокрема, неодержанням доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок. При цьому неодержаний дохід – це дохід, який міг би одержати власник землі, землекористувач.
Розміри збитків, у тому числі неодержані доходи згідно даного Порядку, визначаються комісіями, створеними Київською та Севастопольською міськими, районними державними адміністраціями, виконавчими комітетами міських (міст обласного значення) рад.
При Деражнянській районній державній адміністрації діє комісія із визначення збитків власникам та землекористувачам, яка створена розпорядженням голови райдержадміністрації від 08.10.2014 року №309/2014-р. Дана комісія проводить засідання відповідно за клопотаннями сільських, селищних, міських рад, органів прокуратури, які надають перелік суб’єктів, які використовують земельні ділянки без правовстановлюючих документів.
З початку 2017 року відбулося 7 засідань даної комісії, розглянуто 10 справ, нараховано збитків на суму 2 759 330 гривень (інформація додається). Найчастіше нарахування проводиться щодо такого цільового призначення земельної ділянки: землі житлової та громадської забудови; землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення,
Потрібно вказати, що тенденція щодо визначення комісією відсотків щодо нарахування збитків, виходячи з нормативно-грошової оцінки землі, з початку року і на поточний період – збільшується (3 трьох відсотків до шести, в деяких випадках десять). Це пов’язано з тим, що при першому нарахуванні комісією збитків, землекористувач і надалі використовує земельну ділянку, не здійснюючи жодних дій щодо оформлення правовстановлюючих документів.
Отже, системний аналіз зазначених норм права дозволяє зробити висновок, що у випадку не укладення договору оренди, інших правочинів як правових підстав для користування земельною ділянкою з вини користувача настають правові наслідки, передбачені статтею 157 ЗК України та Порядком, а саме нарахування збитків за використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів, за несплату податку, орендних платежів, а також ймовірність оформлення іншими особами прав на дану земельну ділянку.
Також, з метою пошуку додаткових надходжень до місцевих бюджетів, рекомендовано міському, селищним, сільським радам спільно з Відділом у Деражнянському районі Держгеокадастру у Хмельницькій області виявляти факти використання земель без правоустановчих документів та відповідні матеріали направляти на комісію із визначення збитків власникам та землекористувачам при Деражнянській райдержадміністрації.
Категорія: Новини РДА | Переглядів: 141 | Додав: Ruvik
>
Читайте також останні новини сайту:

Основне меню сайта РДА

Хмельницька ОДА
Пошта
Логін:
Пароль:

(це що)

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наша кнопка


Якщо наш сайт, корисний для Вас, то можете розмістити наш банер у себе на сайті

Кнопка - Деражнянська РДА


Вверх CY-PR.com Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Карта сайту
Деражянська РДА© 2018 Зробити безкоштовний сайт з uCoz