Неділя, 16.06.2019, 13:08
Головна| RSS
УкраїнськаРосійськаАнглійська Німецька

Каталог новин
Новини РДА
Агропромисловий комплекс
Відділ економіки інформує
Фізкультура і спорт
Відділ з питань ЦЗ населення, ЖКГ та будівництва
Деражнянський районний сектор ГУДСНС України в Хмельницькій області
Відділ культури, національностей та релігій
Запобігання корупції
Оголошення РДА
Інформація про район
Управління соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації
Деражнянське відділення Красилівської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області
Громадська рада
Деражнянщина туристична
Летичівське об’єднане управління Пенсійного фонду України
Паспорти бюджетних програм
Архівний відділ райдержадміністрації
Центр пробації
Обговорення
Служба у справах дітей Деражнянської РДА
Протидія домашньому насильству
Деражнянська ЦРЛ та ЦПМСД
Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Відділ містобудування, архітектури та будівництва

Інші новини
Вакантні посади

Вакантні посади

Вакантні посади категорій Б,В

(детальніше)

Пошук на сайті
Календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Законодавство

Головна » 2019 » Травень » 31 » На колегії РДА заслухали інформацію про стан дотримання законодавства щодо свободи слова в районі
Підпишіться на стрічку наших новин RSS та будьте в курсі всіх останіх подій !
14:24
На колегії РДА заслухали інформацію про стан дотримання законодавства щодо свободи слова в районіНа колегії РДА заслухали інформацію про стан дотримання законодавства щодо свободи слова в районі


30 травня під час розширеного засідання колегії райдержадміністрації начальник відділу організаційно – інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА Олена Лавицька проінформувала про стан дотримання свободи слова в районі.
Олена Володимирівна зазначила, що свобода слова гарантується Конституцією України, а також забезпечується відповідною нормативною базою, зокрема Законами України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про інформаційні агентства», «Про телебачення і радіомовлення», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» тощо.
Районна державна адміністрація та посадові особи, відповідальні за формування інформаційної політики, сприяють розвитку інформаційної сфери, в тому числі щодо забезпечення об’єктивного інформування населення.
В районі немає фактів притягнення до відповідальності представників засобів масової інформації, переслідування їх податковими та іншими контролюючими органами, а на журналістів не чиниться будь-якого тиску.
Райдержадміністрація забезпечує вільний доступ представників ЗМІ до інформації про свою діяльність, насамперед, постійно розміщуючи актуальну інформацію на своєму офіційному веб-сайті. Також журналісти запрошуються на заходи, які проводить районна державна адміністрація. Відповідні інформаційні повідомлення (анонси) про важливі події, плани органу виконавчої влади надаються засобам масової інформації.
З початку 2019 року до райдержадміністрації не надійшло жодного звернення про вплив на представників засобів масової інформації чи відмову у наданні інформації на їх запити. Випадків перешкоджання професійній діяльності журналістів, незалежно від того, до яких медіа вони належать, не зафіксовано.
Водночас, питання дотримання в районі чинного законодавства у сфері свободи слова, вільного функціонування преси та інститутів громадянського суспільства перебуває на особливому контролі. Зокрема, відділом організаційно-інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації постійно здійснюється моніторинг дотримання чинного законодавства у сфері свободи слова, вільного функціонування засобів масової інформації і професійної діяльності журналістів, публічної інформації та доступу до неї. Питання про стан свободи слова у Деражнянському районі щорічно розглядається на засіданнях колегії районної державної адміністрації, рішення якої містять відповідні рекомендації для інших органів виконавчої влади, правоохоронних органів району.
Відділ організаційно-інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації також у межах своїх повноважень проводить аналіз та узагальнює інформацію про ситуацію в інформаційному просторі району шляхом моніторингу регіональних друкованих видань та інтернет-ресурсів. Моніторинг матеріалів друкованих регіональних засобів масової інформації та інтернет-ресурсів здійснюється з метою виявлення повідомлень, що містять заклики до насильницької зміни або повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, пропаганду війни, сепаратизму і тероризму, та повідомлень, що можуть призвести до розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі та нетерпимості до особи. Про розміщення повідомлень відповідного змісту районна державна адміністрація інформуватиме прокуратуру Деражнянського району.
З прийняттям Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» від 24.12.2015 року №917-VІІІ. Наразі, завершено етап реформування районної газети «Вісник Деражнянщини» відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації «Про реформування газети вісник Деражнянщини» та редакції районної газети «Вісник Деражнянщини» співзасновником яких є районна державна адміністрація» №122/2016-р від 25.03.2016 та рішення сесії Деражнянської районної ради сьомого скликання «Про реформування друкованого засобу масової інформації газети «Вісник Деражнянщини» та Редакції районної газети «вісник Деражнянщини», співзасновниками яких є Деражнянська районна рада.
По завершенню етапу реформування Деражнянська районна державна адміністрація і Деражнянська районна рада та Приватне підприємство «Редакціця газети «Вісник Деражнянщини» уклали договір у відповідності зі ст. 20 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», за цим договором Співзасновники – Деражнянська районна державна адміністрація та Деражнянська районна рада – передають Правонаступнику – Приватному підприємству «Редакція газети «Вісник Деражнянщини», а Правонаступник приймає права засновника газети «Вісник Деражнянщини» і зобов’язується їх використовувати у відповідності з умовами чинного законодавства України, зокрема щодо збереження назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації.
Наступним етапом стало укладання договору «Про надання інформаційних послуг» між Деражнянською райдержадміністрацією та Редакцією районної газети «Вісник Деражнянщини» щодо публікації інформаційних матеріалів Змовника.
Варто відзначити, що місцевими засобами масової інформації у повному обсязі забезпечується висвітлення діяльності місцевих органів виконавчої влади, територіальних громад, проблемних питань суспільного розвитку.
Телевізійне мовлення здійснює районна студія телебачення «ТV -43». На хвилях, якої виходять в ефір телепрограми «Запитай у влади», «Актуальне інтерв’ю», «Провінційні новини» та інші рубрики у яких доноситься інформація населенню про всі важливі питання та проблеми, якими опікується виконавча влада.
Основним джерелом інформації про діяльність адміністрації залишається офіційний веб-сайт.
З метою більш широкого доступу громадськості до новин, що стосуються висвітлення діяльності органів виконавчої влади функціонує офіційна сторінка районної державної адміністрації у соціальній мережі Facebook, на каналі Youtube з певною періодичністю розміщуються трансляції заходів за участі керівництва та жителів району.
Системною є робота щодо планування діяльності керівництва району та структурних підрозділів адміністрації, що покращує умови роботи представників ЗМІ і полегшує їм доступ до офіційних та масових заходів.
Таким чином, в районі активно проводиться робота із забезпечення та захисту свободи слова, вільного доступу до інформації та її безперешкодного поширення. Особлива увага приділяється питанням забезпечення інформування представників ЗМІ, підтриманню професійних журналістських стандартів, захисту моральних та етичних стандартів у процесі інформаційної діяльності з метою забезпечення вільного доступу громадян до інформації.
Питання про стан свободи слова, співпраці із засобами масової інформації, реалізації правових та організаційних заходів розвитку інформаційної галузі перебувають на постійному контролі керівництва райдержадміністрації.
Категорія: Новини РДА | Переглядів: 30
>

Основне меню сайта РДА

Пошта
Логін:
Пароль:

(це що)

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наша кнопка


Якщо наш сайт, корисний для Вас, то можете розмістити наш банер у себе на сайті

Кнопка - Деражнянська РДА


Вверх CY-PR.com Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Карта сайту
Деражянська РДА© 2019 Зробити безкоштовний сайт з uCoz