Середа, 14.11.2018, 11:25
Головна| RSS
УкраїнськаРосійськаАнглійська Німецька

Каталог новин
Новини РДА
Агропромисловий комплекс
Відділ економіки інформує
Фізкультура і спорт
Відділ з питань ЦЗ населення, ЖКГ та будівництва
Деражнянський районний сектор ГУДСНС України в Хмельницькій області
Відділ культури, національностей та релігій
Запобігання корупції
Оголошення РДА
Інформація про район
Управління соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації
Деражнянське відділення Красилівської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області
Громадська рада
Деражнянщина туристична
Летичівське об’єднане управління Пенсійного фонду України
Архівний відділ райдержадміністрації
Обговорення
Служба у справах дітей Деражнянської РДА
Деражнянська ЦРЛ та ЦПМСД
Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Відділ містобудування, архітектури та будівництва

Інші новини
Вакантні посади

Вакантні посади

Вакантні посади категорій Б,В

(детальніше)

Пошук на сайті
Календар
Законодавство

Головна » 2018 » Жовтень » 24 » «Ми зобов’язані створити для людей з інвалідністю можливість вести незалежний та повноцінний спосіб життя», – В. Лозовий
Підпишіться на стрічку наших новин RSS та будьте в курсі всіх останіх подій !
15:32
«Ми зобов’язані створити для людей з інвалідністю можливість вести незалежний та повноцінний спосіб життя», – В. Лозовий


«Ми зобов’язані створити для людей з інвалідністю можливість вести незалежний та повноцінний спосіб життя», – В. Лозовий


Під час колегії обласної державної адміністрації начальник відділу містобудування та архітектури облдержадміністрації Ірина Дунаєвська розповіла учасникам колегії про забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури на території області.
В області проживає 127431 осіб з інвалідністю усіх категорій, що становить 9,8 % від загальної кількості мешканців області: серед яких 97654 інвалідів загального захворювання, 23986 інвалідів з дитинства, 21861 – з ураженням опорно-рухового апарату, 2260 – з вадами зору, 1593 – з вадами слуху, які потребують відповідних соціальних послуг.

З метою посилення соціального захисту осіб з інвалідністю, створення сприятливих умов для їх життєдіяльності, реалізації ними права на участь в економічній, політичній, соціальній та культурній сферах, розпорядженням голови облдержадміністрації створено обласний комітет забезпечення доступ­ності осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури області. А також 27 відповідних місцевих комітетів у всіх районах та містах області. На 01 жовтня поточного року проведено 57 засідань цих комі­тетів.

За результатами проведеного моніторингу встановлено, що приміщення обласної державної адміністрації та райдержадміністрацій облаштовано пан­дусами, приймальні громадян знаходяться на перших поверхах.

Приміщення Головного управління Пенсійного фонду України в області та його 10 територіальних підрозділів знаходяться у 24 приміщеннях, 15 з яких повністю доступні для осіб з інвалідністю, 5 – частково.

За узагальненими даними 83 соціальних заклади розташовуються у 79 влас­них та 35 орендованих будівлях, з них 81,9% будівель повністю доступні; 16,4% – частково; 1,7% – залишаються недоступні. Зокрема, управління соціаль­ного за­хисту, надання адміністративних послуг Кам’янець-Подільської міської ради обладнано пандусом, що не відповідає ДБН, територіальний центр Меджибізької селищної ради потребує влаштування пандуса.

Відділом містобудування та архітектури облдержадміністрації розроб­лено відповідні анкети, які було надіслано районним державним адміністра­ціям, виконкомам міських (міст обласного значення) рад щодо обстеження загальноосвітніх шкіл з визначенням доступності цих закладів. При цьому враховувалися вимоги до прилеглої території, зона паркування транспорту, входи до будівлі, сходи і пандуси, доступність до приміщень всередині бу­дівлі, коридори, санітарні вузли, ліфти та підйомні пристрої, візуальна інфор­мація (піктограми). На всі 747 загальноосвітніх навчальних закладів області складено відповідний висновок. У 593 освітніх закладах забезпечено безпере­шкодний доступу осіб з інвалідністю, 154 заклади мають вільний доступ і облаштування пандусів не потре­бують, але додатково забезпечено кнопками виклику.

У системі охорони здоров’я 946 лікувально-оздоровчих приміщень об­лаштовано пандусами, у тому числі 482 – відповідно до ДБН, 303 приміщення лікувально-профілактичних закладів мають безперешкодний доступ, у 254 встановлено кнопку виклику, 21 приміщення не облаштовано пандусами, бо не дозволяє рельєф.

До 18 об’єктів культури і мистецтв обласного підпорядкування забез­печено безперешкодний доступ для осіб з інвалідністю. Обласна філармонія, обласна бібліотека для юнацтва та обласна універсальна наукова бібліотека потребують створення паркувальних місць для автомобілів відвідувачів, акаде­мічний обласний музично-драматичний театр ім. М. Ста­рицького – розгляду комерційної пропозиції на встановлення ліфта, обласний науково-методичний центр культури і мистецтва – вирішення питання влашту­вання туалетних кімнат, художній музей – встановлення пандуса відповідно до ДБН. Для при­міщень Державного історико-культур­ного заповідника “Межибіж” розроблено проектно-кошторисну документацію на встановлення пандусів.

За інформацією райдержадміністрацій, міськвиконкомів та об’єднаних територіальних громад активно проводиться капітальний ремонт доріг у межах населених пунктів. Під час реконструкції та капітального ремонту вулично-дорожньої мережі населених пунктів здійснюється влаштування пандусів, пониження бордюрів у місцях перехрещення доріг з тротуарами, пішохідних переходів.

На територіях автостанцій діють системи інформаційного оповіщення про напрям руху автобусів та номер маршруту. Усі вони пристосовані для осіб з інвалідністю, зокрема: облаштовано квиткові каси, громадські вбиральні, встановлено кнопки виклику, проведено обладнання пандусами.

Також на залізничній станції Хмельницький організовано групи з надання допомоги пасажирам з інвалідністю (супроводження по території вокзалу, по­садка/висадка до/із вагону, доставка ручної поклажі тощо). Для забезпечення безперешкодно доступу осіб з вадами зору на входах до вокзалу встановлено звукові орієнтири “метроном-04”. На залізничній станції Шепетівка входи облаштовано пандусами, влаштовано туалет для осіб з інвалідністю.

На території області з початку року прийнято до експлуатації 145 об’єк­тів будівництва із середнім класом наслідків (відповідальності) та видано сертифікати на 26 об’єктів житлового будівництва, 23 – громадського при­значення та 96 об’єктів, збудованих за бюджетні кошти (більшість з них – об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури). Під час прийняття в експлуатацію об’єктів управління Державної архітектурно-будівельної інспек­ції в області оглядає закінчений будівництвом об’єкт та складає довідку щодо відповідності проектній документації, вимогам будівельних норм, стандартів і правил. Особлива увага приділяється забезпеченню безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів житлового та громадського будівництва.

Доповідач зауважила, що сьогодні пріоритетом для органів влади є створення для громадян якісного, комфортного і безпечного життєвого простору. І саме це можливо завдяки впровадженню нових ДБН.

На сьогодні в Україні є чинними понад 180 будівельних норм, 25% з яких потребують перегляду.

У квітні Мінрегіон презентував чотири ключових стандарти щодо забудови територій (ДБН Б.2.2-12:2018 “Планування і забудова територій), вулиць і доріг населених пунктів (ДБН В.2.3-5:2018 “Вулиці та дороги населених пунктів”), дошкільних навчальних закладів (ДБН В.2.2-4:2018 “Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти”) та шкіл (ДБН В.2.2-3:2018 “Будинки і споруди. Заклади освіти”). Важливою умовою їх розробки стало використання євро­пейських стандартів і норм. Найперша та найголовніша мета – це комфорт та безпека громадян.

Торік Мінрегіоном затверджено 13 ДБН. Цьогоріч заплановано пере­глянути 22, наступного року – ще 30.

З появою нових державних будівельних норм ДБН – Б.2.2-12:2018 “Планування і забудова територій”, що вступив в дію з 01 вересня 2018 буде впроваджено й інші зміни в містобудуванні. Так, при розробці генеральних планів кожне місто зобов’язане буде затверджувати таке поняття, як “блакитна лінія” (обмеження висоти забудови), “зелена лінія” (обмеження забудови для збереження зелених територій), у генеральному плані населеного пункту введено обмеження щодо відсотка забудови в залежності від її поверховості. Серед інших нововведень – забезпечення захисту пасажирів від можливого наїзду маршрутного транспорту, чітко прописано обов’язкові вимоги проїзду до будівель пожежних машин і доступу пожежників до приміщень, забезпечення безпечного перетину проїзної частини з двома смугами шляхом влаштування острівців безпеки. Цією нормою пропонується посилити адміністративну відповідальність за порушення законодавства під час планування і забудови територій у частині відповідності будівельних норм, стандартів і правил стосовно доступності осіб з інвалідністю.

Крім того, Мінрегіоном проводиться робота над новою редакцією ДБН В.2.2-17:2006 «Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення».

Розпочато підготовку обласної програми забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури на території області, яка дозволить поступове формування умов для вільного доступу та сприятиме вирішенню питань забезпечення ком­фортного середовища для осіб зазначеної категорії. Відтак, Ірина Михайлівна закликала присутніх долучитися до формування даної Програми в частині визначення конкретних заходів та їх фінансового забезпечення.

«Ми зобов’язані створити для людей з інвалідністю можливість вести незалежний та повноцінний спосіб життя, тобто, вжити конкретних заходів для усунення будь-яких перешкод, що ускладнюють або унеможливлюють доступ до споруд, транспорту та інших об’єктів: ЦНАПів, шкіл, житлових будинків, медичних установ, аптек, магазинів, робочих місць та послуг», – сказав голова адміністрації Вадим Лозовий.

Також він додав, що керівникам на місцях спільно з громадськими організаціями необхідно визначити критерії, які реально оцінять місто, район з точки зору забезпечення прав людей з інвалідністю.
Категорія: Новини РДА | Переглядів: 31
>

Основне меню сайта РДА

Пошта
Логін:
Пароль:

(це що)

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наша кнопка


Якщо наш сайт, корисний для Вас, то можете розмістити наш банер у себе на сайті

Кнопка - Деражнянська РДА


Вверх CY-PR.com Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Карта сайту
Деражянська РДА© 2018 Зробити безкоштовний сайт з uCoz