Четверг, 21.09.2017, 19:50
Головна| RSS
УкраїнськаРосійськаАнглійська Німецька

Каталог новин
Новини РДА
Агропромисловий комплекс
Відділ економіки інформує
Фізкультура і спорт
Відділ з питань ЦЗ населення, ЖКГ та будівництва
Деражнянський районний сектор ГУДСНС України в Хмельницькій області
Відділ культури, національностей та релігій
Запобігання корупції
Оголошення РДА
Інформація про район
Громадська рада
Летичівське об’єднане управління Пенсійного фонду України
Архівний відділ райдержадміністрації
Обговорення
Служба у справах дітей Деражнянської РДА
Деражнянська ЦРЛ та ЦПМСД
Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Сектор містобудування та архітектури

Головна » 2017 » Март » 23 » Корисна поїздка
Підпишіться на стрічку наших новин RSS та будьте в курсі всіх останіх подій !
13:05
Корисна поїздка
Ми, люди, кожен із нас, що хоче кращого, благополучнішого, суспільно влаштованішого життя, чомусь звикли більше кивати на когось, шукати в комусь причини всіх наших негараздів. У першу чергу - дорікаємо Києву, де сидить верховна влада, і в цьому, без перебільшення, є велика доля нашої правди. Однак, є багато питань, які можна вирішувати на місцях навіть без особливо там великих капіталовкладень чи вказівок згори. Була би тільки дружною, згуртованою громада, яка має чітку мету і бажання щось змінювати і в собі, і довкола себе.

Як на нашу думку, то нестандартною подією минулого тижня можна вважати поїздку у селище Війтівці, що на Волочищині, делегації представників від Вовковинецької селищної ради та ряду наближених до неї по території сільських рад, що планують ближчим часом об’єднатися в одну територіальну громаду. Метою цієї організованої подорожі, яку очолив перший заступник голови райдержадміністрації Ю.В. Загорулько, було питання із питань - навчитися, запозичити собі необхідний досвід у плані підходу до реалізації реформи, яку ми називаємо децентралізацією. Першою ластівкою на теренах Хмельниччини стала утворена ще 2015 року Війтовецька територіальна громада, яка, крім усього, і територіально вигідно розташована, тобто, десь у серцевині району, через яку проходить залізниця. Чим цей населений пункт дуже схожий на селище Вовковинці. З виробничого боку територія була не до самої решти обезкровлена – на щастя, тут збереглось до десятка підприємств різної форми власності. Але найбільше, що вражало і вражає, це колективна свідомість громади, яка, прагнучи змін, не боїться ламати стереотипи.

Першим, як ведеться по життю, завжди зелена вулиця. Мали змогу про це почути з вуст голови Війтовецької територіальної громади Ігоря Степанюка представники від вовковинецьких територій, а це – голови сільських рад: із Городища - О.В. Коник, Радовець – Г.М. Шевчук, Майдану Чернелівецького - Д.В. Колесник та секретар Л.В. Главацька, Коричинець - Т.Г. Чорна, Згарка – в.о. голови Т.В. Мамонтова, від Вовковинець – О.В. Хмелівський, від медицини – І.В. Бобінський, від освіти – А.А. Вінницький, від культури – Н.В. Кримінська (зауважимо, що чомусь не було в числі делегації жодної людини із Клопотовець і Гришок). У минулому році, за його словами, громада отримала 7 млн. субвенції на розвиток із спеціального фонду бюджету. А якщо до цього додати ще й власні кошти та мільйони, отримані з міжнародного фонду підтримки реформ, то це скалало досить

таки солідну суму – 35 млн. грн. Створили комунальне підприємство, на виділені кошти закупили техніку. Це дало змогу немалу кількість робіт виконувати власними силами (в т.ч. і платні послуги), що дає значну економію коштів, які залишаються в громаді, сприяє створенню нових робочих місць.

Аби не спокуситися розкидатися цими грішми, латаючи безліч дірок (громада об’єднала навколо себе 12 сільських рад, 17 сіл – із загальною кількістю жителів близько 8 тисяч) вирішено було, як стверджує її керівник, з самого початку визначитись із пріоритетами. Так і зробили: основні фінансові струмки направили на будівництво водогонів, бо без них аж ніяк, а також на ремонт доріг. За короткий проміжок часу Війтівці і ще декілька сіл задовольнили спрагу у воді, пробуривши свердловини та підвівши її до жител. На черзі - інші населені пункти. Подібне і з дорогами. Де найгірші, рівняють щебенем, поверх нього стелять відсів. Особлива увага школам та дитячим садочкам, які не закривають, а забезпечують теплом, водою, інвентарем, купують автобуси для підвозу дітей із малесеньких сіл. Гості із Вовковинеччини мали змогу побачити це на власні очі, відвідавши ці заклади у селах Сарнів, Кривачинці та Криштопіль.

При спілкуванні члени нашої делегації висловлювали кожен одну і ту ж думку: успіх справи, яку вони наміряються розпочати в себе, великою мірою залежатиме від майбутнього голови громади, якому люди мають довірити цю абсолютно відповідальну і ризиковану справу. Зрештою, якщо не починати йти, то так ніколи і не дійдеш до омріяної мети. Адже кожна дорога починається саме з першого кроку... Звичайно, що і Війтовецька громада всього за цей один рік не змогла зробити грандіозних зрушень, не продемонструвала якихось там див. Але вона вчасно і доцільно зробила свій вибір, рівняючись на Європу та прагнучи реалізувати у себе польську модель організації місцевого самоврядування. Як ми бачимо, поки що їй вдається впевнено йти по цьому шляху.

За інформацією газети «Вісник Деражнянщини»
Категорія: Новини РДА | Переглядів: 123 | Додав: andr
>
Читайте також останні новини сайту:

_

Голова

Деражнянської районної

державної адміністрації

_____

Основне меню сайта РДА
Пошта
Логін:
Пароль:

(це що)

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наша кнопка


Якщо наш сайт, корисний для Вас, то можете розмістити наш банер у себе на сайті

Кнопка - Деражнянська РДА


Вверх CY-PR.com Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Карта сайту
Деражянська РДА© 2017 Зробити безкоштовний сайт з uCoz