Середа, 26.02.2020, 06:18
Головна| RSS
УкраїнськаРосійськаАнглійська Німецька

Каталог новин
Новини РДА
Агропромисловий комплекс
Відділ економіки інформує
Фізкультура і спорт
Відділ з питань ЦЗ населення, ЖКГ та будівництва
Деражнянський районний сектор ГУДСНС України в Хмельницькій області
Відділ культури, національностей та релігій
Запобігання корупції
Оголошення РДА
Інформація про район
Управління соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації
Деражнянське відділення Красилівської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області
Громадська рада
Деражнянщина туристична
Летичівське об’єднане управління Пенсійного фонду України
Паспорти бюджетних програм
Архівний відділ райдержадміністрації
Центр пробації
Обговорення
Служба у справах дітей Деражнянської РДА
Протидія домашньому насильству
Деражнянська ЦРЛ та ЦПМСД
Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Відділ містобудування, архітектури та будівництва

Інші новини
Вакантні посади

Вакантні посади

Вакантні посади категорій Б,В

(детальніше)

Пошук на сайті
Календар
«  Жовтень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Законодавство

Головна » 2013 » Жовтень » 9 » Як врятувати «самобуд»
Підпишіться на стрічку наших новин RSS та будьте в курсі всіх останіх подій !
11:31
Як врятувати «самобуд»
_ Кожен власник вважає, що зі своєю нерухомістю він має право робити все що заманеться. Часто, наприклад, люди хочуть поліпшити свої житлово-побутові умови і самовільно споруджують будівлі і прибудови. Хоча для значної частини будівельних робіт необхідно отримати дозволи і погоджувати їх у багатьох інстанціях. Рано чи пізно виникає необхідність будинок або іншу будову продати, обміняти або передати у спадок, ось тоді і встає проблема - на самовільні будівлі або прибудови доведеться отримувати нові документи, що встановлюють право.
У законодавстві існує таке визначення: "Житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо споруди збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правив". З практики застосування термінів, слів і словосполучень "самовільне будівництво" в юриспруденції - це "будівництво будинку без дозволу і належним чином затвердженого проекту з грубимо порушенням основних будівельних норм та правил (будівництво будинку, більшого за розміром, ніж це передбачено проектом, з явним відхиленням від проекту, недотримання архітектурних, санітарних, протипожежних вимог, а також зміна окремих конструктивних елементів будинку). Самовільне будівництво - це також будівництво без дозволу місцевих органів виконавчої влади нового будинку замість зруйнованого старого або переобладнання нежилої будівлі в жилі приміщення".
Для отримання свідоцтва про право власності на приватний житловий будинок власник повинен подати в місцеві органи реєстрації майнових прав визначений законодавством пакет документів і написати заяву.
У разі проведення будівництва або ремонтних робіт цей пакет складається з документів, що встановлюють право, на земельну ділянку і будинок, зареєстрованих у БТІ (свідоцтво про право власності додому і держакт про право власності на землю), і дозволу на проведення будівельнихробіт з декларацією про готовністью б'єкту до експлуатації.
Порядок отримання дозволів на будівництво, здача в експлуатацію і т. п. передбачений законом від 17.02.2011 р. № 3038 - VI "Про регулювання містобудівної діяльності".Природно, якщо будівництво проводилося самовільно, то ніякого дозволу на будівництво з декларацією про готовність об'єкту до експлуатації винадати не зможете, а відповідно, не зможете і отримати документ, що встановлює право, на об'єкт нерухомості.
Згідно з Цивільним кодексом України(ГКУ), до моменту закінчення будівельних робіт і прийняття його в експлуатацію забудовник - усього лише власник будматеріалів і не більше. Тобто по суті незавершений будинок - це, з юридичної точки зору, будматеріали.
Існує два способи узаконення самовільного будівництва.
Перший - отримання судового рішення про визнання права власності на самовільнопобудованийоб'єкт.
Згідно ч. 5 ст. 376 ГКУ, "на вимогу власника (користувача) земельно їділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яку самочинного збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб".Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 331 ГКУ: "Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, спорудиінше) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна) ".Тобто суд може встановити право власності тільки на об'єкт нерухомості завершенного будівництва.
Таким чином, судове рішення може бути одним з документів, що встановлюють право, на підставі якого буде здійснена державна реєстрація знову створенного нерухомого майна.Слід врахувати, що суд не зможе визнати право власності на нерухоме майно у разі, якщо самовільна будова за своїми параметрами значною мірою не відповідає існуючим нормам і правилам.
Якщо об'єкт нерухомості(прибудова або будова) споруджуються на земельній ділянці, виділеній певній особі для будівництва, або ж якщо на ділянці раніше законно вже був побудований будинок і т. п., суд, як правило, приймає рішення про визнання права власності на нерухомість.
Слід зазначити, що не завжди визнання права власності на об'єкт нерухомості судом надає право на експлуатацію цього об'єкту без введення його в експлуатацію у встановленому законом порядку. Тобто, щоб судовим рішенням, разом з визнанням права власності, об'єкт нерухомості був визнаний і таким, який відповідає державним будівельним і санітарним нормам(таким, який не вимагаєвведення в експлуатацію), необхідно буде надати суду довідки з СЭС і пожежної служби про те, що самовільно побудований об'єкт відповідає державним будівельним і санітарним нормам і правилам.
Другий спосіб пов'язаний з тимчасовим порядком введення в експлуатацію житлових об'єктів. Згідно з п. 9 р. V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 р. № 3038-VI інспекції державного архітектурно-будівельного контролю до 31 грудня 2013 року безоплатно протягом 10 робочихднів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені об’єкти будівництва, збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, за результатами технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж приймають в експлуатацію:
• індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року;
• збудовані до 12 березня 2011 року:
Громадські будинки I і II категорій складності;
будівлі і споруди сільськогосподарського призначення I і II категорій складності.
На виконання згаданої норми Закону Мінрегіонбуд наказом від 19.03.2013 р. № 95 затвердив Порядок прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудовдо них, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж. Даний наказ діятиме до 31.12.2014 року, тобтоу громадян ще залився час, щоб здати в експлуатацію за спрощеним порядком індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення І та ІІ категорії складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, які побудовані до 12.03.2011 року (наказ Мінрегіонбуду України № 95 від 19.03.2013р.).
Для цього необхідно, замовнику будівництва або його уповноваженій особі особисто подати головному державному інспектору за територіальним принципом розміщенняоб’єктубудівництва чи надіслати рекомендованим листом з описом вкладення до Інспекції ДАБК у Хмельницькій області заяву про прийняття в експлуатацію об’єкта за відповідною формою до 31.12.2013 року, до якої додати:
• Два примірники заповненої декларації;
• звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об’єкта з висновком про їх відповідність вимогам надійності і безпечної експлуатації;
• засвідчену в установленому порядку копію документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об’єкт;
• засвідчену в установленому порядку копію технічного паспорта, виданого бюро технічної інвентаризації.
• заяву з проханням про прийом в експлуатацію та письмову згоду на обробку персональних даних заявника.
Інспекція розглядає подані документи протягом десяти календарних днів. Реєстрація декларацій проводиться Інспекцією безкоштовно. У разі прийняття рішення про реєстрацію, один примірникзареєстрованоїдеклараціїповертаєтьсязамовникубудівництва, іншийз алишається в Інспекції. Дата реєстраці їдекларації є датою прийняття в експлуатацію об’єкта будівництва.
Крім того, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України що до посилення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності» передбачено за самовільне будівництво, якщо правопорушення здійснено громадянами, відповідальність у вигляді штрафу згідно зі статтями 97 від 170грн.
Якщо об’єкт не буде прийнятий до 31.12.2013 року, то з 2014 року відповідно до цього ж Закону за експлуатацію об’єкту будівництва передбачена відповідальність у вигляді штрафу від 6800-8500 гривень.
Категорія: Відділ містобудування, архітектури та будівництва | Переглядів: 816
>

Основне меню сайта РДА

Пошта
Логін:
Пароль:

(це що)

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наша кнопка


Якщо наш сайт, корисний для Вас, то можете розмістити наш банер у себе на сайті

Кнопка - Деражнянська РДА


Вверх CY-PR.com Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Карта сайту
Деражянська РДА© 2020 Зробити безкоштовний сайт з uCoz