Вівторок, 20.11.2018, 10:29
Головна| RSS
УкраїнськаРосійськаАнглійська Німецька

Каталог новин
Новини РДА
Агропромисловий комплекс
Відділ економіки інформує
Фізкультура і спорт
Відділ з питань ЦЗ населення, ЖКГ та будівництва
Деражнянський районний сектор ГУДСНС України в Хмельницькій області
Відділ культури, національностей та релігій
Запобігання корупції
Оголошення РДА
Інформація про район
Управління соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації
Деражнянське відділення Красилівської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області
Громадська рада
Деражнянщина туристична
Летичівське об’єднане управління Пенсійного фонду України
Архівний відділ райдержадміністрації
Обговорення
Служба у справах дітей Деражнянської РДА
Деражнянська ЦРЛ та ЦПМСД
Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Відділ містобудування, архітектури та будівництва

Інші новини
Вакантні посади

Вакантні посади

Вакантні посади категорій Б,В

(детальніше)

Пошук на сайті
Календар
«  Травень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Законодавство

Головна » 2012 » Травень » 22 » Інформація щодо публічної презентації Ініціативи Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка «Рідне село», що спрямована..
Підпишіться на стрічку наших новин RSS та будьте в курсі всіх останіх подій !
12:55
Інформація щодо публічної презентації Ініціативи Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка «Рідне село», що спрямована..
_
Інформація щодо публічної презентації Ініціативи Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка «Рідне село», що спрямована на стимулювання розвитку малих та середніх сільгоспвиробників


15 травня 2012 року в Українському Домі відбулася презентація та експертне обговорення Ініціативи соціально-економічного розвитку сільських територій «Рідне село», що належить Міністру аграрної політики та продовольства України Миколі Присяжнюку.
Захід проведено на виконання поставлених Президентом України Віктором Януковичем пріоритетів державної політики, а саме реалізації соціальних ініціатив. Зокрема, стосовно того, що зі збільшенням валового виробництва сільськогосподарської продукції за рахунок його інтенсифікації, держава не повинна допустити скорочення виробництва продукції у господарствах сільських жителів та зменшення числа українців, що проживають у селах.
У подіумній дискусій при обговоренні Ініціативи взяли участь Голова Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України, Почесний президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Томич, Голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Микола Фурсенко, Керівник проекту USAID «АгроІнвест» Даніель Темен, Керівник проекту «Виконання Україною зобов’язань щодо членства в СОТ та європейської політики добросусідства у сільському секторі», експерт з питань інституційного розвитку Богдан Дроздовський.
Організатором заходу виступила Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад, загалом у концертній залі «Українського Дому» зібралося понад 500 осіб.
Зокрема, на заході були присутні та долучилися до обговорення Ініціативи представники органів державної влади, заступники Голів ОДА (48 осіб), представники міжнародних організацій, проектів технічної допомоги, які діють в Україні (16 осіб), представники Всеукраїнської асоціація сільських та селищних рад (100 осіб), представники Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (71 особа), представники Асоціації фермерів та приватних землевласників України (46 осіб), представники Профспілки працівників агропромислового комплексу (30 осіб), представники Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України (18 осіб), представники Аграрного союзу України (28 осіб), представники НААН України, ректори профільних ВНЗ України (29 осіб), представники Фізкультурно-спортивного товариства «Колос» АПК України (28 осіб), а також представники ЗМІ (50 осіб).
Ініціатива «Рідне село» розроблена з метою залучення сільських територіальних громад до загальних економічних процесів та, внаслідок цього, поліпшення умов проживання на селі. Основний принцип, що пропонується ініціативою – розвиток сільськогосподарської кооперації.
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк зокрема зазначає, що створення системи кооперації дасть змогу дрібному виробнику отримати державну підтримку і пришвидшить доступ до кредитних ресурсів.
Микола Присяжнюк також підкреслює, що після цієї презентації та експертного обговорення Ініціативи «Рідне село», вона виноситься на широкий загал для ознайомлення та висловлення зауважень і пропозицій.

При Міністрерстві агарної політики та продовольства України почав діяти контакт-центр за номером 0 800 502 410

Це гаряча лінія, до якої можуть звернутися всі бажаючі за роз’ясненнями
- щодо державних програм підтримки всіх галузей агровиробництва,
- щодо бездіяльності, зловживання владою або випадків корупції,
- отримати всю необхідну довідкову інформацію.

На сьогодні одним із основних напрямків державної політики в агросекторі стає всебічний розвиток сільських територіальних громад України. На жаль, за останні роки поруч із активним розвитком великтоварного виробництва пригальмувався розвиток малих та середніх сільгоспвиробників, також малу активність у економічних процесах проявляють сільські територіальні громади. Саме з метою залучення їх до цих процесів та поліпшення умов проживання на селі й розроблено Проект «Рідне село». Основний принцип, що закладається в цей проект, – розвиток сільськогосподарської кооперації.
Відповідно до статистичних даних, у господарствах населення на сьогодні виробляється значна частка сільгосппродукції. Так, у 2011 році в господарствах населення було вироблено: близько 80% молока, 47% м’яса, 98% картоплі, 37% яєць. Крім того, в господарствах населення утримується 77% корів, 56% свиней, 47% питці. Це значні частки у загальному виробництві, які здебільшого не залучаються до економічного обороту.
Саме кооперативні формування дадуть можливість: включити вироблену фермерськими та селянськими господарствами продукцію в маркетинговий ланцюг, підвищити додану вартість продукції шляхом покращення первинної обробки та зберігання, підвищити безпечність та якість сільськогосподарської продукції.
Крім того, кооперативи можуть стати ефективним механізмом згуртування селян та дадуть можливість вирішити цілу низку їх соціально-економічних проблем.
Слід також нагадати, що кооперативний рух добре розвинений у більшості провідних краї світу (США, Канада, Корея, Китай, держави-члени ЄС).
Так, 80% сільськогосподарської продукції Скандинавії, 65% – Нідерландів, 52% – Німеччини, Іспанії, Франції знаходять збут через сільськогосподарську кооперацію. А в США кооперація – це переробка молока 82%, збут продукції – 30%, виробництво цукру – 51%, оптові ринки худоби – 40%, постачання добрив – 45%, пального – 44%. Кооперативи Китаю та Японії реалізують на внутрішньому та зовнішньому ринках понад 90% сільськогосподарської продукції.
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк підкреслює, що створення системи кооперації дасть змогу дрібному виробнику отримати державну підтримку, і пришвидшить доступ до кредитних ресурсів. Для цього, окрім вже діючих механізмів державної підтримки (цінового регулювання, виробничих дотацій, субсидій на придбання ресурсів, податкових субсидій, кредитної підтримки, фінансування загальних послуг і програм сільського розвитку), зусилля будуть спрямовуватися на підтримку розвитку малого і середнього бізнесу.

Експерти: «Створення кооперативів сприятиме вирішенню більшості проблем сільських територій»

Створення сільськогосподарських кооперативів дасть змогу сприяти вирішенню більшості проблем, які існують в українських селах. Так, розвиток кооперативного руху на селі приведе до збільшення кількості робочих місць, обсягів виробництва продукції, яка знаходитиме свого споживача на ринку. Ці питання 15 травня в концертному залі «Українського дому» в Києві, під час презентації стратегії розвитку сільських територій «Рідне село», обговорювали аграрні експерти.

«Розвиток сільськогосподарських кооперативів в Україні зменшить кількість труднощів, з якими стикаються сільські громади в Україні. Кооперативний рух має значний потенціал створення нових робочих місць, підвищення доходів сільського населення та збільшення обсягів виробництва продукції», – зазначив керівник проекту «Виконання Україною зобов’язань щодо членства в СОТ та європейської політики добросусідства у сільському секторі» Богдан Дроздовський.
Також експерт наголосив на важливості підтримки дрібних і середніх фермерських господарств, яка закладена в проекті «Рідне село».
На думку керівника проекту USAID «Агроінвест» Даніеля Темена, це сприятиме виходу на ринки сільськогосподарської продукції, що виробляється малими та середніми сільгосппідприємствами.
«Сільськогосподарські кооперативи повинні чітко бачити свою мету – вихід на ринок. Для цього мають бути налагоджені зв’язки між виробником і споживачем. Проект «Рідне село» включає в себе ці нюанси, тому ми можемо прогнозувати, що новостворені кооперативи будь успішними членами економічного процесу», – зазначив Даніель Темен.
Крім того, Голова союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України Іван Томич додав, що створення кооперативного руху в Україні має базуватися на прозорій системі.
«Ми маємо створити прозору систему, на основі якої буде створено кооператив, щоб кожен його учасник бачив свій внесок і результат. Тільки тоді ми зможемо говорити не лише про економічну складову кооперативного руху, а й соціальну, коли селяни захочуть долучатися до нього», – зауважив він.
Категорія: Агропромисловий комплекс | Переглядів: 866
>

Основне меню сайта РДА

Пошта
Логін:
Пароль:

(це що)

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наша кнопка


Якщо наш сайт, корисний для Вас, то можете розмістити наш банер у себе на сайті

Кнопка - Деражнянська РДА


Вверх CY-PR.com Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Карта сайту
Деражянська РДА© 2018 Зробити безкоштовний сайт з uCoz