Четверг, 13.12.2018, 04:23
Головна| RSS
УкраїнськаРосійськаАнглійська Німецька

Каталог новин
Новини РДА
Агропромисловий комплекс
Відділ економіки інформує
Фізкультура і спорт
Відділ з питань ЦЗ населення, ЖКГ та будівництва
Деражнянський районний сектор ГУДСНС України в Хмельницькій області
Відділ культури, національностей та релігій
Запобігання корупції
Оголошення РДА
Інформація про район
Управління соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації
Деражнянське відділення Красилівської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області
Громадська рада
Деражнянщина туристична
Летичівське об’єднане управління Пенсійного фонду України
Архівний відділ райдержадміністрації
Обговорення
Служба у справах дітей Деражнянської РДА
Деражнянська ЦРЛ та ЦПМСД
Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Відділ містобудування, архітектури та будівництва

Інші новини
Вакантні посади

Вакантні посади

Вакантні посади категорій Б,В

(детальніше)

Пошук на сайті
Календар
«  Березень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Законодавство

Головна » 2016 » Березень » 10 » Громадська рада
Підпишіться на стрічку наших новин RSS та будьте в курсі всіх останіх подій !
15:31
Громадська рада

Громадська рада

Як час для роздумів і поштовх до дій

Стільки питань, як на черговому засіданні 4 березня, члени громадської ради ще не розглядали. Аж 12! І це напередодні святкування Міжнародного дня усіх жінок. Зупинимося на найбільш соціально-важливих.

Кошти є – компенсації немає.

Анатолій Іванович Слободян, голова районної організації ветеранів, звітував перед громадськістю про роботу організації, яку він очолює. За його словами, районна організація ветеранів складається з 30 первинних ветеранських організацій. Вона є і чисельною, і дієвою. Фінансову підтримку одержує з районного бюджету – відповідно до програми. Хоча суми допомоги незначні – за останніх чотири роки це 13 тисяч гривень. Ці кошти спрямовувалися на проведення пленумів, конференцій, передплату періодичних видань, допомогу хворим ветеранам тощо. Цьогоріч ветеранській організації районна рада теж виділила кошти – у сумі 5 тисяч грн. Та використати їх за потребою – першочерговою, за словами Анатолія Івановича, є необхідність компенсації оплати за проїзд, навряд чи вдасться. Діють нові правила використання коштів. Хоча, за словами голови організації, якщо не компенсуватиметься оплата за проїзд членам організації, навряд чи вдасться проводити у райцентрі заходи, зібрання, пленуми. Усі працюватимуть лише на місцях.

Дитяча вседозволеність – проблема служб чи батьків?

Рейди проводяться, та проблема все одно потребує вирішення. Такий висновок можна було зробити, заслухавши інформацію начальника служби у справах дітей про роботу з питань проведення цільових рейдів «Діти вулиці», «Вокзал», «Підліток». Діти знаходяться у громадських закладах після 22-ої години без нагляду батьків, порушуючи закон. Часто – ще й у стані алкогольного сп’яніння. У Деражнянському районі найшвидше порушників закону можна зустріти у «Лас Вегасі» (с. Зяньківці), в «Околиці» (м. Деражня), у розважальних закладах смт. Вовковинець.

«Разом з правоохоронцями ми проводимо рейди. Проте рейд – це не панацея від усіх бід, – пояснює начальник служби у справах дітей Володимир Стаднік. – З їхньою допомогою лише фіксуються порушення. Дітям вказують на їхню неправомірну поведінку, батьків попереджують про неналежний контроль за дитиною та неправильне виховання. Хоча не всі визнають свою провину. Щодо покарання – вперше батьки отримують попередження, вдруге чи втретє – незначний штраф у розмірі близько 150 грн».

«Основна проблема, що немає механізмів впливу на цю дитину», – зауважив член громадської ради Олександр Шеремета.

«Дійсно, якщо дитина йде в заклад, вона має з собою відповідну суму кишенькових грошей, яку їй дали батьки – тому тут проблема неоднозначна», – додав Володимир Стаднік.

«Але все ж потрібно впливати, виховувати дітей, інакше яким буде наше суспільство завтра?» – зауважив голова громадської ради Олег Жураківський.

«У нас зараз молодь така, що коли працівники міліції роблять їм зауваження, вони не підбирають слів, і нікого не бояться. Цим людям, які проводять рейди, теж потрібна підтримка від громади» – додав Анатолій Панасюк, голова спілки «Патріот».

Члени ради зійшлися на думці, що якщо батьки не хочуть займатися вихованням власних дітей, їм у цьому допомагатимуть представники організацій «Самооборона Деражнянщини», «Модерн», спілки воїнів АТО «Патріот», проводячи рейди разом зі службою у справах дітей та правоохоронцями.

Земля на межі повного виснаження

Аграрії сівозмін не дотримуються, – інформувала членів громадської ради начальник управління агропромислового розвитку Оксана Григорчук. – Єдиний сільгоспвиробник у районі, який працює згідно із нормами – це СТОВ ім. Шевченка, с. Копачівка. Цього року у нашому районі зернові посіяно на 51% площі земель, технічні культури займають 46% сільгоспугідь. Порушення норм очевидні. Адже зернові культури повинні займати до 60% площі землі, а технічні – не більше 12% (!). Проте у бажанні збагатитися сільгоспвиробники забувають дбати про землю. До прикладу, ТОВ «Сігнет-Поділля» сіє лише три культури: сою, кукурудзу, соняшник.

Через те, що більшість аграріїв не дотримуються сівозмін, земля виснажується, гумусу у верхньому шарі грунту скоро зовсім не буде. А важелів впливу управління агропромислового розвитку фактично немає.

Хоча є добра новина: деякі фермери уже повідомляють про наміри переходити на органіку. Тоді і земля почне збагачуватися поживними речовинами, і продукція буде корисною і безпечною для здоров’я. Та скільки потрібно чекати, щоб наміри стали реальністю – поки невідомо.

Цінова політика в аптеках

Вікторія Данильчук, начальник відділу економічного розвитку, інфраструктури та туризму, підготувала цікаву інформацію про формування ціни на ліки. Зокрема, стало відомо, що надбавка аптеки на медичні препарати вартістю до 100 гривень може становити не більше 25 відсотків, від 100 до 300 грн – до 23%, від 300 до 500 – до 20%, від 500 до 1000 – до 15%, більше тисячі гривень – до 10%. Раніше працювала інспекція контролю за цінами. Та зараз діє Постанова, якою заборонені перевірки.

Галина Ходаніцька, завідуюча КП «Деражнянська района аптека №13» додала, що інформація про розмір надбавки стосується лише препаратів, на які ціна регулюється державою. Тобто, далеко не всіх. Галина Володимирівна розповіла, що соціальній аптеці важко конкурувати з приватними, та все ж, вдається. Усі відділення, як і раніше, працюють, комунальний заклад сплатив минулоріч 485 тисяч гривень ЄСВ, 21 тисячу грн військового збору.

«До нас приходять купувати ліки навіть ті, хто працюють в інших аптеках. Подумайте, чому» – зауважила Галина Ходаніцька. Поки присутні розмірковували, слово взяв головний лікар району Володимир Онуфрійчук. «Я радий, що у нас працює комунальна аптека. Таких залишилося лише 5 у області. Чим вона відрізняється від інших? Тут все легалізовано. Фальсифікату немає».

Анатолій Слободян виступив з пропозицією підтримати соціальну аптеку – для цього щорічно при затверджені бюджету врахувати дотацію на ліки для пільгових категорій людей. «Ми уже рахували, скільки коштів потрібно на пільги – це 300-400 тис. грн – в бюджеті такої суми немає» – зауважив голова РДА Олег Веселовський. Члени колегії запропонували ввести пільги для певних видів медикаментів, до прикладу, від гіпертонічної хвороби – найбільш поширеної. Такий варіант голова РДА назвав можливим.

Інвестиції – у район

Оптимістичні новини про стан залучення інвестицій повідомив голова районної державної адміністрації Олег Веселовський. Нещодавно проведено перемовини з інвесторами щодо старту роботи МТС. Підприємство надаватиме в оренду сільськогосподарську техніку, зареєстроване у с. Шпичинцях.

Віднайшлися й інвестори, які хочуть займатися розробкою торфу в районі с. Богдановець (близько 600 га площі).

Через місяць-півтора запрацює у нашому районі й нове швейне підприємство.

Є люди, які готові працювати у напрямку вирощування енерговерби. «Цей вид діяльності дозволив би нам ефективно використовувати деградовані землі» – зазначив Олег Веселовський.

Від містобудування до благоустрою

Про необхідність розробки генеральних планів розповідав завідувач сектору містобудування, архітектури та будівництва Максим Юзва. Робота у цьому напрямку розпочалася ще минулоріч – плани зонування почали готувати Деражнянська міська, Шпичинецька та Новосілецька сільські ради. Цьогоріч аерофотозйомки з метою виготовлення генпланів проводяться на території Божиковецької, Радовецької, Коричинецької, Яськовецької, Коржовецької сільських рад.

Та громадськість більше цікавили питання благоустрою. Зокрема, потреба привести до ладу підходи до щоденного та недільного ринків, де на шляху як не болото, то сміттєзвалище. Максим Юзва зауважив, що вважає помилковим, коли питанням благоустрою міста займається архітектор. Проте розповів, що у 2008-10 роках членами виконкому міської ради здійснювався обхід підприємців з рекомендацією покласти два метри бруківки біля місця роботи, провести освітлення. Головний архітектор порекомендував поновити таку практику.

А члени громадської ради вирішили прийняти звернення до міської ради з проханням впорядкувати підходи до двох ринків – недільного та щоденного.

Ще раз про наболіле

Йдеться про питання збереження Деражнянщини як адміністративно-територіальної одиниці. Олег Веселовський поінформував присутніх, що на місці управління ветеринарної медицини створено фітопродветслужбу. На посаду начальника погоджено кандидатуру Едуарда Стрілецького.

«Якщо говорити про поліцію, то навіть обласний очільник, генерал Семенишин, був здивований, чому укрупнення у Летичеві, а не в Деражні. Київ зробив розподіл, не порадившись ні з керівництвом поліції, ні з органами місцевого самоврядування.

Те ж саме відбулося і з пенсійним фондом. Хоча ці зміни тимчасові – у 2017 році знову буде реорганізація, адже в області залишиться лише три райони – Хмельницький, Шепетівський, Кам’янець-Подільський. А у 2018 році такі управління будуть ліквідовані.

У червні по всій Україні, в тому числі і на Деражнянщині, пройде реорганізація управління юстиції. На місці районного управління створять центр вторинної правової допомоги» - сказав голова РДА.

І коротко про важливе

Також члени громадської ради взяли до відома інформацію щодо встановлення пам’ятника Т.Г. Шевченку у місті Деражні. Визначилися, що Деражнянщину у складі громадської ради при Хмельницькій ОДА представлятиме олег Жураківський. Насамкінець затвердили план роботи ради на II квартал.

Світлана ЛИТВИН
Категорія: Новини РДА | Переглядів: 433
>

Основне меню сайта РДА

Пошта
Логін:
Пароль:

(це що)

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наша кнопка


Якщо наш сайт, корисний для Вас, то можете розмістити наш банер у себе на сайті

Кнопка - Деражнянська РДА


Вверх CY-PR.com Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Карта сайту
Деражянська РДА© 2018 Зробити безкоштовний сайт з uCoz