Неділя, 23.02.2020, 12:22
Головна| RSS
УкраїнськаРосійськаАнглійська Німецька

Каталог новин
Новини РДА
Агропромисловий комплекс
Відділ економіки інформує
Фізкультура і спорт
Відділ з питань ЦЗ населення, ЖКГ та будівництва
Деражнянський районний сектор ГУДСНС України в Хмельницькій області
Відділ культури, національностей та релігій
Запобігання корупції
Оголошення РДА
Інформація про район
Управління соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації
Деражнянське відділення Красилівської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області
Громадська рада
Деражнянщина туристична
Летичівське об’єднане управління Пенсійного фонду України
Паспорти бюджетних програм
Архівний відділ райдержадміністрації
Центр пробації
Обговорення
Служба у справах дітей Деражнянської РДА
Протидія домашньому насильству
Деражнянська ЦРЛ та ЦПМСД
Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Відділ містобудування, архітектури та будівництва

Інші новини
Вакантні посади

Вакантні посади

Вакантні посади категорій Б,В

(детальніше)

Пошук на сайті
Календар
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Законодавство


Підпишіться на стрічку наших новин RSS та будьте в курсі всіх останіх подій !

Залучення громадськості

до формування та реалізації державної політики

          У цьому напрямі Урядом було заплановано здійснити ряд заходів щодо удосконалення законодавства з питань діяльності інститутів громадянського суспільства, участі громадськості у прийнятті рішень, належної реалізації основних демократичних прав людини і громадянина. Також з метою належної реалізації Ініціативи „Партнерство „Відкритий Уряд” було передбачено розроблення відповідних планів в усіх регіонах України та вивчення європейського досвіду налагодження взаємодії між органами виконавчої влади та громадськістю.

         Протягом 2012 року в Україні суттєво оновилась законодавча база з питань діяльності інститутів громадянського суспільства: прийнято закони України „Про громадські об’єднання” та „Про благодійництво та благодійні організації”. Кабінетом Міністрів України та Міністерством юстиції забезпечено вчасне прийняття підзаконних актів, необхідних для належної реалізації Закону України „Про громадські об’єднання”.

         Президент України та Кабінет Міністрів України приділяють значну увагу питанням сприяння розвитку громадянського суспільства та участі громадськості у прийнятті державних рішень. Так, Президентом України у 2012 році було утворено Координаційну раду з питань розвитку громадянського суспільства, а також затверджено Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні. Більшістю місцевих органів виконавчої влади розроблено регіональні програми сприяння розвитку громадянського суспільства.

        З метою посилення взаємодії з представниками інститутів громадянського суспільства Кабінет Міністрів України у 2012 році утворив новий консультативно-дорадчий орган – Раду голів громадських рад при органах виконавчої влади. У червні 2012 року відбулась зустріч Прем’єр-міністра України з головами громадських рад при центральних і місцевих органах виконавчої влади. За його дорученням запроваджено регулярне проведення таких зустрічей за участю членів Уряду та керівництва органів виконавчої влади.

       У 2012 році було суттєво модернізовано урядовий веб-сайт „Громадянське суспільство і влада”, нова версія якого спрощує доступ громадян до обговорення проектів суспільно важливих державних рішень та інформації про заходи, що здійснюються Урядом і органами виконавчої влади у напрямку налагодження взаємодії з громадськістю.

       Деталізовані плани заходів щодо належної реалізації Ініціативи „Партнерство „Відкритий Уряд” на місцевому рівні розроблено у 17 регіонах (Автономній Республіці Крим, Вінницькій, Донецькій, Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Херсонській, Чернігівській областях,                      м. Севастополі). В інших регіонах завершується робота над такими планами заходів.

        У рамках реалізації Ініціативи „Партнерство „Відкритий Уряд” МОН посилено роботу із залучення представників молодіжних громадських організацій та органів студентського самоврядування до підготовки проектів нормативно-правових актів. Зокрема, представники громадськості активно долучились до роботи над проектами Положення про післядипломну освіту у сфері вищої освіти України, Типового положення про підвищення кваліфікації та стажування педагогічних і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів, Типових штатних нормативів районних методичних кабінетів і центрів, Концепції розвитку неперервної педагогічної освіти та Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2013 році.

Продовжується удосконалення системи підвищення кваліфікації державних службовців з питань комунікації з громадськістю. Зокрема, Нацдержслужбою затверджено План заходів щодо навчання та підвищення кваліфікації державних службовців з питань взаємодії з громадськістю у процесі формування та реалізації державної і регіональної політики. До реалізації заходів залучено Національну академію державного управління при Президентові України. У 2013 році Секретаріатом у співпраці з Програмою сприяння парламенту ІІ запроваджено проведення семінарів з питань взаємодії з громадськістю для працівників районних державних адміністрацій. 

         Міністерством закордонних справ вивчено європейський досвід взаємодії державних органів з інститутами громадянського суспільства, залучення громадськості до формування та реалізації державної політики, протидії корупції, впровадження електронного урядування. Відповідні матеріали надано членам Координаційної ради з питань реалізації Ініціативи „Партнерство „Відкритий Уряд” для аналізу та врахування.

        Разом з цим серед невирішених завдань, які потребують посиленої уваги Уряду, у напрямі реалізації Ініціативи „Партнерство „Відкритий Уряд” щодо залучення громадськості до формування та реалізації державної політики залишається нормативно-правове удосконалення процедури проведення консультацій з громадськістю та сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади, а також посилення методичного супроводження цього напрямку роботи органів виконавчої влади.

 

Основне меню сайта РДА

Пошта
Логін:
Пароль:

(це що)

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наша кнопка


Якщо наш сайт, корисний для Вас, то можете розмістити наш банер у себе на сайті

Кнопка - Деражнянська РДА


Вверх CY-PR.com Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Карта сайту
Деражянська РДА© 2020 Зробити безкоштовний сайт з uCoz