Вівторок, 31.03.2020, 09:47
Головна| RSS
Каталог новин
Новини РДА
Агропромисловий комплекс
Відділ економіки інформує
Фізкультура і спорт
Відділ з питань ЦЗ населення, ЖКГ та будівництва
Відділ культури, національностей та релігій
Запобігання корупції
Оголошення РДА
Інформація про район
Управління соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації
Деражнянське відділення Красилівської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області
Громадська рада
Деражнянщина туристична
Летичівське об’єднане управління Пенсійного фонду України
Паспорти бюджетних програм
Архівний відділ райдержадміністрації
Центр пробації
Обговорення
Служба у справах дітей Деражнянської РДА
Протидія домашньому насильству
Деражнянська ЦРЛ та ЦПМСД
Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Відділ містобудування, архітектури та будівництва

Інші новини
Вакантні посади
Пошук на сайті
Календар
«  Березень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Законодавство

Підпишіться на стрічку наших новин RSS та будьте в курсі всіх останіх подій !

Забезпечення доступу до публічної інформації

 

У цьому напрямі Урядом було заплановано ряд заходів з метою покращення забезпечення доступу громадськості до публічної інформації, зокрема удосконалення нормативно-правової бази, створення системи ведення обліку публічної інформації в органах виконавчої влади та забезпечення імплементації в Україні Ініціативи щодо прозорості видобувних галузей.

          Протягом 2011 – 2012 років практика реалізації Закону України „Про доступ до публічної інформації” засвідчила спроможність органів влади надавати відповіді на запити громадян та засобів масової інформації у стислі строки. Закон не лише спростив доступ громадян до інформації, розпорядником якої є державні органи, а й змусив органи державної влади працювати більш відкрито та прозоро, запровадив новації, які можуть стати орієнтиром для інших сфер взаємодії між державою та громадянином.

          У 2012 році здійснювалися заходи щодо створення системи обліку публічної інформації в органах виконавчої влади. Така система створена та оприлюднена на веб-сайтах 30 центральних органів виконавчої влади та 21 місцевого органу виконавчої влади. Аналогічна система також функціонує у Секретаріаті Кабінету Міністрів та в Адміністрації Президента України.

         Укрдержархівом спільно з іншими центральними органами виконавчої влади завершується підготовка проекту постанови Кабінету Міністрів „Про затвердження Типової інструкції про порядок обліку, зберігання, використання документів та інших носіїв інформації, які містять службову інформацію” та проекту Типової інструкції з діловодства щодо роботи із запитами на публічну інформацію.

       Для забезпечення вільного та безперешкодного доступу громадськості до інформації про земельні ресурси протягом 2012 року Держземагентством здійснювалася робота із створення Національної кадастрової системи, яка забезпечує відображення в електронному вигляді меж земельних ділянок на публічній кадастровій карті. З січня 2013 року зазначена система розпочала роботу у вільному доступі.

        З 1 лютого 2012 року розпочав функціонування Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення. За допомогою Реєстру забезпечується проведення спеціальної перевірки відомостей про осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. У листопаді 2012 року запроваджено механізм звірки переліку осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які звільнені з посад у зв’язку з притягненням до відповідальності за корупційне правопорушення, з відомостями, що містяться в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

         У 2012 році Україна розпочала рух у напрямку впровадження стандартів Ініціативи забезпечення прозорості видобувних галузей (ЕІТІ), що має покращити інвестиційний клімат і посилити рівень енергетичної безпеки за рахунок створення більш прозорого та якісного конкурентного середовища. 

       Разом з цим у напрямі реалізації Ініціативи „Партнерство „Відкритий Уряд” щодо забезпечення доступу до публічної інформації потрібно посилення уваги органів виконавчої влади до виконання завдання щодо забезпеченням спрощеного та безоплатного доступу, в тому числі за допомогою мережі Інтернет, до інформації, що міститься у державних реєстрах. 

 

 
Основне меню сайта РДА
-->

Пошта
Логін:
Пароль:

(це що)
Вверх CY-PR.com Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Карта сайту
Деражянська РДА© 2020 Хостинг від uCoz