Середа, 03.06.2020, 05:53
Головна| RSS
Каталог новин
Новини РДА
Агропромисловий комплекс
Відділ економіки інформує
Фізкультура і спорт
Відділ з питань ЦЗ населення, ЖКГ та будівництва
Відділ культури, національностей та релігій
Запобігання корупції
Оголошення РДА
Інформація про район
Управління соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації
Деражнянське відділення Красилівської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області
Громадська рада
Деражнянщина туристична
Летичівське об’єднане управління Пенсійного фонду України
Паспорти бюджетних програм
Архівний відділ райдержадміністрації
Центр пробації
Обговорення
Служба у справах дітей Деражнянської РДА
Протидія домашньому насильству
Деражнянське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування
Деражнянська ЦРЛ та ЦПМСД
Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Відділ містобудування, архітектури та будівництва

Інші новини
Вакантні посади
Пошук на сайті
Календар
«  Червень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Законодавство

Підпишіться на стрічку наших новин RSS та будьте в курсі всіх останіх подій !Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання на свою житлову площу від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Прийомні діти – діти сироти, та діти, позбавлені батьківського піклування, виховуються у прийомній сім’ї до досягнення 18-річного віку (в разі продовження навчання до - 23 років).
Діти, влаштовані до прийомної сім’ї, зберігають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та можуть бути усиновлені.
Вихованці прийомної сім’ї, якщо це не суперечить інтересам дитини, і не заборонено рішенням суду мають право підтримувати стосунки з біологічними батьками або родичами.
Кандидати у прийомні батьки повинні обов’язково пройти навчання, яке організовується обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і лише після отримання позитивного висновку про можливість виховувати дітей вони можуть клопотати про створення прийомної сім’ї.
До влаштування дитини у сім’ю, батьки повинні бути проінформовані про стан здоров’я дитини.
Рішення (розпорядження) про створення прийомної сім’ї приймається районною державною адміністрацією, виконавчим комітетом міської ради (міст обласного значення) за місцем проживання батьків.
Документи. Для прийняття відповідного рішення, особа або особи, які виявили бажання створити таку сім’ю подають наступні документи:
•Заява кандидатів у прийомні батьки про утворення прийомної сім’ї;
•Довідка про результати проходження навчання на курсах прийомних батьків з висновком відповідного центру соціальних служб для молоді;
•Висновок служби у справах дітей про наявність умов для створення прийомної сім’ї;
•Довідку про склад сім’ї (форма 3);
•Копію свідоцтва про шлюб (для подружжя);
•Копії паспортів;
• Довідку про стан здоров’я кандидатів у прийомні батьки та членів сім’ї, які проживають разом з ними;
• Довідку про доходи потенційних прийомних батьків;
• Письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з кандидатами у прийомні батьки, на утворення прийомної сім’ї, засвідчену нотаріально.
Середньомісячний сукупний дохід на кожного члена сім’ї, обчислений за останніх шість календарних місяців, що передували місяцю звернення із заявою про утворення прийомної сім’ї, не може бути меншим, ніж рівень забезпечення прожиткового мінімуму, встановлений законодавством.
Після подання кандидатами заяви, служба у справах дітей проводить обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї та робить письмове заключення про наявність (або відсутність) умов для створення прийомної сім’ї.
Не можуть бути прийомними батьками особи:
- які не пройшли курс підготовки для кандидатів у прийомні батьки;
- визнані в установленому порядку недієздатними або обмежено дієздатними;
- позбавлені батьківських прав;
- колишній опікун (піклувальник, усиновитель), позбавлений відповідних прав за неналежне виконання покладених на нього обов’язків;
- за станом здоров’я не може виконувати обов’язки щодо виховання дітей (інваліди І та ІІ груп, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують стороннього догляду, особи, які мають глибокі органічні ураження нервової системи, алкогольну та наркотичну залежність, хворі на СНІД, відкриту форму туберкульозу, психотичні розлади, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства);
- з якими на спільній житловій площі проживають члени сім’ї, які мають глибокі органічні ураження нервової системи, хворі на СНІД (крім сімей, які беруть на виховання дітей, уражених ВІЛ-інфекцією), відкриту форму туберкульозу, психотичні розлади, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства.
Соціальний супровід прийомних сімей здійснюють центри соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, що передбачає надання комплексу правових, психологічних, соціально-педагогічних, соціально-економічних, соціально-медичних та інформаційних послуг, спрямованих на створення належних умов функціонування прийомної сім’ї.
Контроль за умовами проживання, виховання прийомних дітей здійснюють служби у справах дітей за місцем розташування прийомної сім’ї. Служби у справах дітей також надають допомогу батькам у підборі та влаштуванні дітей у сім’ю.
На підставі рішення (розпорядження) про створення прийомної сім’ї та рішення органу опіки і піклування про направлення дитини на виховання та спільне проживання у прийомній сім’ї, між батьками-вихователями та органом, який прийняв рішення про створення ПС, укладається Договір про організацію діяльності прийомної сім’ї за встановленою формою, в якому зазначаються дані дітей, які влаштовуються на виховання та спільне проживання у сім’ю, права та обов’язки сторін.Основне меню сайта РДА
-->

Пошта
Логін:
Пароль:

(це що)
Вверх CY-PR.com Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Карта сайту
Деражянська РДА© 2020 Хостинг від uCoz