Середа, 03.06.2020, 05:45
Головна| RSS
Каталог новин
Новини РДА
Агропромисловий комплекс
Відділ економіки інформує
Фізкультура і спорт
Відділ з питань ЦЗ населення, ЖКГ та будівництва
Відділ культури, національностей та релігій
Запобігання корупції
Оголошення РДА
Інформація про район
Управління соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації
Деражнянське відділення Красилівської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області
Громадська рада
Деражнянщина туристична
Летичівське об’єднане управління Пенсійного фонду України
Паспорти бюджетних програм
Архівний відділ райдержадміністрації
Центр пробації
Обговорення
Служба у справах дітей Деражнянської РДА
Протидія домашньому насильству
Деражнянське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування
Деражнянська ЦРЛ та ЦПМСД
Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Відділ містобудування, архітектури та будівництва

Інші новини
Вакантні посади
Пошук на сайті
Календар
«  Червень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Законодавство

Підпишіться на стрічку наших новин RSS та будьте в курсі всіх останіх подій !Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання не менш, як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей (власних та вихованців) у дитячому будинку не повинна перевищувати 10 чоловік.
Вихованці перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення ними 18-річного віку, а в разі продовження навчання – до його закінчення, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку.
До дитячого будинку сімейного типу в першу чергу влаштовуються діти, які перебувають між собою в родинних стосунках, за винятком випадків, коли за медичними показаннями або з інших причин не можуть виховуватися разом.
Діти-вихованці ДБСТ мають право підтримувати особисті контакти з біологічними батьками та іншими родичами (якщо це не суперечить їхнім інтересам і не заборонено рішенням суду), і у разі зміни обставин, що призвели до сирітства (виправлення поведінки батьків, поновлення батьківських прав, одужанні від хвороби та ін.) можуть повертатися в біологічні родини.
Форму спілкування дітей-вихованців з родичами визначає орган опіки та піклування за погодженням з батьками-вихователями.
Діти, влаштовані до дитячого будинку сімейного типу, зберігають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та можуть бути усиновлені.
Батьки-вихователі є законними представниками інтересів дитини без спеціальних на те повноважень.
Батьки-вихователі повинні бути проінформовані про стан здоров’я кожної дитини, яка влаштовується на виховання та спільне проживання в сім’ю
Не можуть бути батьками-вихователями особи:
- визнані у встановленому порядку недієздатними або обмежено дієздатними;
- які не пройшли курс підготовки для кандидатів у батьки-вихователі;
- позбавлені батьківських справ;
- звільнені від обов’язків опікунів (піклувальників, усиновителів) за неналежне виконання покладених на них обов’язків;
- які за станом здоров’я не можуть виконувати обов’язки щодо виховання дітей (інваліди І і ІІ груп, особи, які мають глибокі органічні ураження нервової системи, алкогольну та наркотичну залежність, хворі на СНІД, відкриту форму туберкульозу, психотичні розлади, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства).
Відповідно до Положення про дитячий будинок сімейного типу, є обов’язковим проходження кандидатами у батьки-вихователі курсу підготовки. Таку підготовку здійснюють центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за програмою, затвердженою Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту .
Документи. Для прийняття відповідного рішення , особа або особи, які виявили бажання створити дитячий будинок сімейного типу подають наступні документи:
• Заява кандидатів у прийомні батьки про утворення дитячого будинку сімейного типу;
• Довідка про проходження курсу підготовки з відповідними висновками та рекомендацію центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, щодо включення їх у банк даних про сім’ї потенційних батьків-вихователів;
• Висновок служби у справах дітей про наявність умов для створення ДБСТ;
• Довідку про склад сім’ї (форма 3);
• Копію свідоцтва про шлюб (для подружжя);
• Копії паспортів;
• Довідку про стан здоров’я кандидатів у прийомні батьки та членів сім’ї, які проживають разом з ними;
• Довідку про доходи потенційних батьків-вихователів;
• Письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з кандидатами у прийомні батьки, на утворення дитячого будинку сімейного типу, засвідчену нотаріально.
Середньомісячний сукупний дохід на кожного члена сім’ї, обчислений за останніх шість календарних місяців, що передували місяцю звернення із заявою про утворення ДБСТ, не може бути меншим, ніж рівень забезпечення прожиткового мінімуму, встановлений законодавством.
Після подання кандидатами заяви, служба у справах дітей проводить обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї та робить письмове заключення про наявність (або відсутність) умов для створення дитячого будинку сімейного типу.
Служба у справах дітей також забезпечує підбір дітей для влаштування у дитячий будинок сімейного типу.
Рішення (розпорядження) про створення дитячого будинку сімейного типу приймається районною державною адміністрацією, виконавчим комітетом міської ради (міст обласного значення)по місцю проживання батьків.
На підставі рішення (розпорядження) про створення дитячого будинку сімейного типу та рішення органу опіки і піклування про направлення дитини на виховання та спільне проживання у дитячому будинку сімейного типу, між батьками-вихователями та органом, який прийняв рішення про створення ДБСТ, укладається Угода про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу за встановленою формою.
В угоді зазначаються дані дітей, які влаштовуються на виховання та спільне проживання у сім’ю, права та обов’язки сторін.Основне меню сайта РДА
-->

Пошта
Логін:
Пароль:

(це що)
Вверх CY-PR.com Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Карта сайту
Деражянська РДА© 2020 Хостинг від uCoz