Середа, 03.06.2020, 05:26
Головна| RSS
Каталог новин
Новини РДА
Агропромисловий комплекс
Відділ економіки інформує
Фізкультура і спорт
Відділ з питань ЦЗ населення, ЖКГ та будівництва
Відділ культури, національностей та релігій
Запобігання корупції
Оголошення РДА
Інформація про район
Управління соціального захисту населення Деражнянської районної державної адміністрації
Деражнянське відділення Красилівської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області
Громадська рада
Деражнянщина туристична
Летичівське об’єднане управління Пенсійного фонду України
Паспорти бюджетних програм
Архівний відділ райдержадміністрації
Центр пробації
Обговорення
Служба у справах дітей Деражнянської РДА
Протидія домашньому насильству
Деражнянське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування
Деражнянська ЦРЛ та ЦПМСД
Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Відділ містобудування, архітектури та будівництва

Інші новини
Вакантні посади
Пошук на сайті
Календар
«  Червень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Законодавство

Підпишіться на стрічку наших новин RSS та будьте в курсі всіх останіх подій !Усиновлення – оформлена спеціальним юридичним актом (рішення суду) передача на виховання в сім’ю дитини на правах сина чи дочки. Це оптимальна, найкраща форма влаштування дитини, з погляду захисту прав та інтересів дитини. Усиновлення є правовим актом, у результаті якого дитина одержує нових батьків і родичів та припиняється юридичний зв’язок дитини із старою родиною.
Переважне право на усиновлення дитини мають:
•Родичі, незалежно від місця їх проживання
•Особи, в сім’ї яких дитина проживала чи проживає
•Особи, що усиновляють кількох дітей, що мають родинні стосунки (братів, сестер)
•Переважне право на усиновлення дітей також має подружжя
Банк даних про дітей-сиріт області, які підлягають усиновленню, ведеться службою у справах дітей облдержадміністрації. Всеукраїнський банк даних дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування знаходиться в Державному Департаменті з усиновлення та захисту прав дітей Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.

Усиновленою може бути дитина,
якщо протягом року з моменту появи відомостей про дитину у всеукраїнському банку даних, вона не знайде української родини, вона може бути усиновленою іноземними громадянами.
Вік усиновлювачів. Усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини.
Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п'ятнадцять років. Різниця у віці між усиновлювачем та дитиною не може бути більшою ніж сорок
п'ять років.

Документи. Якщо Ви твердо вирішили усиновити дитину, Вам потрібно подати до служби у справах дітей за місцем Вашого проживання наступні документи:
• Заява про бажання усиновити дитину; сімейна пара подає спільну заяву, якщо усиновителем є один з подружжя, то подається письмова, нотаріально завірена згода на усиновлення чоловіка (дружини)
• Паспорт, довідку з місця роботи про посаду та заробітну плату чи копію декларації про доходи
• Копію свідоцтва про шлюб (якщо усиновляє подружня пара)
• Медичне заключення про стан здоров’я (Обов’язково вказуються заключення дерматовенеролога, психіатра, фізіатра, терапевта, нарколога)
• Довідка про наявність чи відсутність судимості, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання.
• Копії документів на житло
Згідно поданих документів служба у справах дітей протягом 10 робочих днів обстежує умови проживання заявників, складає відповідний акт та ставить на облік кандидатів в усиновителі і готує висновок про можливість бути кандидатами в усиновлювачі.
Житлово-побутові умови сім’ї потенційних усиновлювачів повинен оглянути спеціаліст служби у справах дітей та зробити висновок про відповідність їх санітарно-гігієнічним нормам, можливість проживання і виховання там дитини.
Кандидати в усиновителі повинні особисто продивитися документи на дитину, яку бажають усиновити, в тому числі і довідку про стан здоров’я. Усиновителі обов’язково повинні бути проінформовані про реальний стан здоров’я дитини. Якщо буде така необхідність, усиновителі в праві провести додаткове обстеження дитини у державному медичному закладі. При цьому повинен бути присутній працівник установи, у якій перебуває дитина.

Особи, які не можуть бути усиновлювачами:
• особи однієї статі, що проживають спільно
• особи, обмежені у дієздатності чи визнані недієздатними
• особи, позбавлені батьківських прав
• особи, що були усиновлювачами іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним із їхньої вини
• особи, що перебувають на обліку або лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері
• особи, що зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами
• особи без постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу)
• особи, які страждають на хвороби, перелік яких затверджений МОЗ України
• особи інтереси яких, суперечать інтересам дитини.
Біологічні батьки можуть віддати дитину на усиновлення лише після її народження. Це рішення повинно бути свідомим і не переслідувати корисні цілі. Згода батьків на усиновлення дитини може бути дана ними лише після досягнення дитиною двомісячного віку. Згоду батьків підтверджує державний нотаріус.
Без згоди батьків усиновлення може бути у разі коли:
• батьки невідомі
• батьки позбавлені батьківських прав
• батьки визнані недієздатними або безвісно відсутніми
• батьки більше 6 місяців не проживають з дитиною і без поважних причин не беруть участі у вихованні та догляді дитини, не виявляють до неї батьківської уваги і турботи
Права. Усиновлена дитина набуває всі права законного сина чи дочки своїх нових батьків. Вона має право на проживання з усиновителями та успадкування їх майна. В свою чергу дитина повинна піклуватися про батьків і, у випадку необхідності, утримувати їх.
З моменту усиновлення припиняються особисті і майнові обов’язки між дитиною та її родичами за походженням.
Усиновити дитину можливо лише за її згоди. Згода дитини на її усиновлення дається у формі, яка відповідає її віку. Усиновлення проводиться без згоди дитини, якщо вона у зв’язку із віком чи станом здоров’я не усвідомлює факту усиновлення. При усиновленні дитини потрібна також згода закладу у якому перебуває дитина.
Якщо відносно дитини встановлено опіку (піклування), на її усиновлення потрібна згода опікуна (піклувальника).
Усиновителі, за їх бажанням, можуть отримати висновок разом з документами, на підставі яких вони можуть звернутись до служби у справах дітей облдержадміністрації чи Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини, де їм роз’яснюються умови усиновлення, права та обов’язки, які виникають у зв’язку з усиновленням.
Строк дії документів стосовно усиновлення – один рік з дня їх видачі.
Служби у справах дітей, Державний департамент з усиновлення та захисту прав дитини надають усиновителям інформацію про дітей які перебувають на обліку та видають направлення до дитячого закладу для знайомства та встановлення контакту з дитиною.
Після встановлення контакту з дитиною кандидати в усиновлювачі звертаються до служби у справах дітей за місцем перебування дитини із заявою про бажання їх усиновити. На підставі поданої заяви служба готує висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини для подання до суду.
Батьки звертаються із заявою про усиновлення дитини до суду особисто. Посередництво чи комерційну діяльність щодо усиновлення дітей заборонено.
Усиновлення вважається здійсненим у день набрання чинності рішенням суду про усиновлення.
З метою збереження таємниці усиновлення, батьки мають право клопотати у суді про внесення таких змін до актового запису про народження дитини:
-бути записаними батьком та матір’ю дитини;
- змінити відомості про місце народження та дату народження дитини;
- змінити прізвище, ім’я та по батькові дитини.

Визнання усиновлення недійсним проводиться виключно рішенням суду і можливе за умови якщо воно відбулось:
• без згоди батьків дитини (її самої, одного з усиновителів) – у випадку, коли така згода була потрібна
• воно суперечить інтересам дитини, не забезпечує їй сімейного виховання
• усиновлення було проведено на підставі підроблених документів
• усиновлювач не бажав настання прав та обов’язків, які виникають в результаті усиновлення (фіктивне усиновлення)
• дитина страждає недоумством, на психічну чи іншу тяжку невиліковну хворобу, про що усиновлювач не знав і не міг знати на час усиновлення
• у разі відсутності згоди на усиновлення зацікавлених осіб (другого з подружжя, опікунів дитини, закладу у якому перебувала дитина)
• між усиновителем і дитиною склалися, незалежно від волі усиновлювача, стосунки, які роблять неможливими їхнє спільне проживання й виконання усиновлювачем своїх обов’язків.
Варто знати, що громадяни мають право на таємницю перебування на обліку тих, хто бажає усиновити дитину, пошук дитини для усиновлення, подання заяви про усиновлення та її розгляду, рішення суду про усиновлення.
Служба у справах дітей кожен рік протягом перших трьох років після усиновлення дитини здійснює нагляд за станом її утримання у сім’ї усиновителів зі збереженням таємниці усиновлення, потім один раз на три роки, до виповнення 18-ти річчя дитині.Основне меню сайта РДА
-->

Пошта
Логін:
Пароль:

(це що)
Вверх CY-PR.com Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Карта сайту
Деражянська РДА© 2020 Хостинг від uCoz